Поки ми спали! Радісна новина – прямо з США: це станеться сьогодні! Байден вжарuв!

0

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосить у п’ятницю про виділення ще 2 мільярдів доларів в рамках Ініціативи безпекової допомоги Україні (USAI).Про це повідомляє CNN, пише “Європейська правда”.

На відміну від пакетів озброєнь, які беруться безпосередньо з американських збройних запасів і можуть бути швидко відправлені в Україну, пакети USAI закуповуються або замовляються у промисловості.

Хоча ця допомога може зайняти набагато більше часу, щоб прибути в Україну, вона також сигналізує про довгострокові зобов’язання надавати допомогу Києву.

Це нове фінансування закупівель і нові контракти на обладнання для України, в тому числі:

ракети HIMARS

155-мм артилерійські боєприпаси

кілька типів безпілотних літальних апаратів (БПЛА)

обладнання для боротьби з БПЛА

обладнання для розмінування

засоби захищеного зв’язку

Фінансування на навчання та технічне обслуговування

Лише три дні тому США оголосили про пакет допомоги на суму 450 мільйонів доларів, що включає більше боєприпасів для ПТРК і гаубиць, протитанкові ракети Javelin і радари повітряного спостереження.

Додамо, уряд Швеції в четвер ухвалив рішення про виділення 520 мільйонів шведських крон (47,04 мільйона євро для підтримки гуманітарних зусиль та допомоги енергетичному сектору України.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Підтримка фінансується через чинні бюджетні програми Швеції й поділена на дві частини: 220 мільйонів крон підуть на гуманітарні операції, а решта 300 мільйонів – на спеціальний енергетичний фонд, створений для України.

Гуманітарна допомога буде розподілена серед гуманітарних організацій і спрямована на закупівлю товарів першої необхідності – зокрема ліків та продуктів харчування. Також із неї буде виплачена безпосередня грошова допомога людям.

Решта коштів підуть до Фонду енергетичної підтримки України, який був створений за ініціативи єврокомісарки з питань енергетики Кадрі Сімсон навесні 2022 року. З нього фінансують енергетичні компанії, які не можуть залучити фінансові ресурси для оплати своїх найнеобхідніших закупівель.

“Підтримка України з боку Швеції є рішучою і має безпосереднє значення як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Допомога, яку ми оголошуємо сьогодні, полегшить життя людей, що опинилися в дуже складній ситуації, і в той же час дасть Україні можливість задовольнити свої основні енергетичні потреби”, – прокоментував міністр закордонних справ і торгівлі Швеції Йохан Форсселл.

Варто зазначити, на початку лютого шведський парламент підтримав пропозицію уряду країни про внесення додаткових поправок до бюджету, які передбачають виділення Україні військової допомоги на суму 4,3 мільярда шведських крон (406,7 мільйона доларів).

Також Швеція передасть Україні військове обладнання, без якого шведські Збройні сили зможуть обійтися протягом певного періоду. Йдеться про протитанкову зброю, обладнання для розмінування, легку протитанкову зброю Robot 57 та шведські бойові машини піхоти CV 90.

Нагадаємо, це вже десятий пакет військової допомоги, який Швеція надасть Україні.

Відомо, що ця допомога складається з трьох частин, і одна з них буде відведена самохідним артилерійським установкам Archer – для їхнього передання потрібна додаткова підготовка. Шведський прем’єр Ульф Крістерссон доручив провести таку підготовку.

Загальний обсяг допомоги Україні з боку Швеції з лютого 2022 року без урахування останнього пакета вже перевищив 900 мільйонів євро, з них понад 570 мільйонів євро – військова підтримка.

Джерело