Поnався голубчик: У Франції затрuмали нашого нардеnа і бізнесмена мільярдера Костянтина Жеваго

0

Костянтина Жеваго затримали у Куршевелі – елітному курорті у Французьких Альпах. Наразі готують документи для екстрадиції українського бізнесмена та екснардепа.

Жеваго затримали французькі правоохоронці за запитом ДБР. Це сталося в одному з готелів Куршевеля.

У підсумку, на підставі отриманої слідством інформації, 27 грудня в одному з готелів Куршевелю представники кримінальної поліції Французької Республіки затримали акціонера банку АТ “Банк “Фінанси та Кредит”,
– мовиться у повідомленні.

Жеваго намагався оскаржити затримання

У ДБР розповіли, що Жеваго спершу намагався оскаржити затримання. Однак згодом все-таки погодився піти з французькими правоохоронцями.

Обрання екстрадиційного арешту відбудеться 28 грудня у місті Шамбері.

У чому підозрюють Жеваго

Жеваго та його соратників підозрюють у створенні механізму розтрати 113 мільйонів доларів США. На майно бізнесмена та юридичних осіб, які пов’язані з ним, наклали арешт. Зокрема, мовиться про:

  • акції підприємств на сотні мільйонів гривень;
  • корпоративні права товариств;
  • 26 об’єктів нерухомості.

Зауважте! Арештовані активи Жеваго ще у жовтні 2020 року передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Їхню вартість оцінили у понад 300 мільйонів гривень.

За рік Жеваго втратив мільярд

Ще у 2021 році статки Жеваго оцінювали у 2,4 мільярда. Тоді він був одним з трьох найбагатших людей України. Тим часом станом на 2022 року статки оцінюють у 1,4 мільярда доларів.

Будь впевнений на 100%, що читаєш якісний телеграм канал

Жеваго вже декілька років проживає не в Україні. ЗМІ розповідають, що він живе “на валізах” між Лондоном та Дубаєм.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Жеваго втрапив у скандал зі своєю яхтою під назвою “Z”. Водночас у пресслужбі бізнесмена розповіли, що вона не має відношення до неофіційного символу російських окупантів. Вибір назви пояснили першою літерою прізвища Жеваго у транслітерації на англійську мову.

Джерело:ДБР