Президент Туречини заявив, що готує для України окрім байрактарів ще й новітні системи ППО

0

Вимоги Кремля не продавати Україні турецьке зброю були не просто проігноровані, але ще і виконуються з точністю до навпаки.

Крім бойових безпілотників (байрактар), які купили ЗСУ, швидше за все будуть придбані ще і системи ППО, що відповідають стандартам НАТО. Йдеться про системи протиповітряної оборони ближньої дії Korkut, вироблених компанією Aselsan. Вона офіційно запропонувала Україні розглянути можливість покупки своєї продукції, пише “Діфенс Експрес”.

“Aselsan пропонує Збройним Силам України перевірену на місцях систему ППО, яка відповідає всім оперативним і тактичним вимогам”, – йдеться в повідомленні компанії.

Korkut – це 35-міліметрова самохідна “зенітка”, розроблена відповідно до стандартів НАТО. Її завдання – протиповітряна оборона механізованих військ і мобільних підрозділів, а також стаціонарних військових баз.

Як відзначають журналісти, критично важливий для України питання протиповітряної оборони “рано чи пізно має бути вирішене”, і не виключено, що пропозиція Туреччини – один з варіантів цього рішення.

Комплекс Korkut оснащений здвоєною 35-мм гарматою з далекобійністю в 4 км, скорострільністю – до 1100 пострілів в хвилину. Додатково комплекс може бути оснащений ПЗРК Stinger або іншою системою.

Також в системі ППО є автоматичний безленточних механізм подачі боєприпасів, за допомогою якого можна одночасно завантажувати в магазин різні типи боєприпасів і міняти їх за 15 секунд.

За матеріалами dialog.ua