Президент Зеленський – Кремлю: хочете переговорів, давайте спочатку ви проведете обмін полоненими “всіх на всіх”, а тоді поговоримо …

0

Інтернет видання ЧАС ЗСУ з посиланням на youtu.be повідомляє

Україна може дати згоду на транзит російського аміаку через свою територію лише після того, як відбудеться обмін полоненими за формулою “всіх на всіх”. Йдеться про прокачування трубопроводом “Тольятті – Одеса”, яким аміак з РФ відправляли на експорт.

Про умову України заявив президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників Bloomberg New Economy Forum. Вимогу він аргументував тим, що Україна не зацікавлена у тому, щоб допомагати агресору в економічному плані.

“Про експорт аміаку. Ми можемо домовитися, тільки якщо буде реалізовано обмін “всіх на всіх”. Ми не хочемо здійснювати торгівлю з Росією, допомагати їм, вони – наш ворог. Я сказав, що ми можемо погодитися, тільки якщо вони обміняють усіх наших полонених на своїх полонених”, – сказав Зеленський.

Транзит російського аміаку трубопроводом “Тольятті – Одеса” припинився з початком повномасштабного вторгнення в РФ в Україну 24 лютого. В результаті російська компанія “Тольяттіазот” зупинила три з семи агрегатів аміаку і перевести ті, що залишилися в режим зниженого навантаження.

До цього трубопровід “Тольятті — Одеса” доставляв аміак на Одеський припортовий завод (ОПЗ). Звідти товар прямував експорту. перекачування до 2,5 млн. тонн аміаку на рік.

Загалом “труба” розрахована на