Прямо зараз! Доля Бахмуту – це таки сталось: екстрена новина. Що відомо – переможемо!

0

Бахмут мав стратегічне значення, коли угруповання РФ становило загрозу для Слов’янська та Краматорська. Але зараз місто можна розглядати як важливий напрямок лише з російських оцінок. Про це сьогодні, 20 грудня, заявив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, навіть якщо противник візьме Бахмут, він не матиме очікуваного успіху.

“З російських оцінок, а саме прорив у районі Бахмута, дозволяв би противнику вийти, як вони думають, на оперативний простір у напрямку Слов’янська та Костянтинівки — теж досить важливі локації на території Донецької області. І тому, ніби виходячи з постулатів російської військової науки, Бахмут вони розглядають як таку дуже важливу точку докладання зусиль. Але постулати російського оперативного мистецтва і наші правила ведення боротьби дещо відрізняються, і противник не отримає загалом такого успіху, на який він очікує, навіть якщо він візьме Бахмут. Тому що, захопивши цей населений пункт, він просто зіткнеться з наступними вузлами опору української оборони, які створювалися не один рік на цьому напрямі”, — пояснив експерт.

Водночас для ЗСУ місто залишається важливим вузлом оборони, зазначив гість ефіру.

“Поки бої продовжуються, поки українська армія вважає за необхідне утримувати цей пункт, і ми продовжуватимемо оборону цього напряму”, — додав він.

Грабський упевнений, що ключовими сьогодні для України є постачання артилерії, систем залпового вогню та боєприпасів. Також дуже важливим аспектом є навчання українських військовослужбовців новій тактиці за стандартами НАТО.

Спікер також розповів про постачання по ленд-лізу, обстановку на білоруському кордоні та передачу білоруської техніки для РФ.

Завданням номер один для ЗС РФ, особливо після провалу в Херсоні став Бахмут. Росії потрібні перемоги за будь-яку ціну, через це вона кинула туди всі сили. Такою перемогою для Кремля, як вони вважають, стане “визволення” на Донеччині. Тому ЗС РФ готові закидати українську землю “двохсотими”, а новомобілізованих кидати в бій як “гарматне м’ясо”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів Ростислав Смірнов, радник міністра внутрішніх справ України.

“Для них не важливі ні люди, ні територія, для них важливий тільки символізм. Тобто для них зараз це завдання номер один, особливо після провалу в Херсоні. Вони перекинули всі свої війська, які мали на південному напрямку саме на Бахмут. Їм потрібна там перемога за будь-яку ціну, вони готові щодня класти своїх 200-х”, — зазначив гість ефіру.

Також Смірнов наголосив, що Росія вже не має снарядів для тактики “випаленої землі”.

“Зараз вони вже не можуть собі дозволити, як це робили раніше, коли відразу по багатьох напрямках використовували тактику “випаленої землі”. Тому що в них, не хочу зараз форсувати, але була, за великим рахунком, безлімітна кількість боєприпасів. Нині далеко не та ситуація. І у них точно немає вже цього карт-бланшу з боєприпасів”, — зазначив Смірнов.

Екс-спікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт, полковник Влад Волошин наголошує, що російсько-українська війна як така триває не 300 днів, а понад 3000 днів. Фактично з кінця 2013 року, коли РФ почала відкрито втручатися у справи України.

“А 300 днів – це власне широкомасштабне вторгнення, яке переросло в один із найкривавіших конфліктів сучасності. Втрати росіян, причому не лише за даними нашого Генштабу, а й за даними західних аналітиків, є колосальними. Противник справді втратив лише загиблими не менше 100 тисяч людей. Поранених – у рази більше. Але це не зупиняє агресора. РФ намагається взяти під контроль усю Україну, використовуючи різні види озброєнь. Якщо чогось не вистачає, вона намагається отримати це за кордоном. Не зважаючи на втрати Кремль, продовжує агресію, підспудно шукаючи союзників в особі таких же авторитарних режимів, – підкреслює полковник. – Для України закінченням війни може лише звільнення всіх окупованих територій – і материкових, і Криму. Це буде непросто, але станеться – обов’язково!”.

Джерело:korupciya.com