Про це буде оголошено на параді 9 травня: Пyтiн готує сeнсaційнy заяву на “день пабеди”, росіяни почувши це будуть шoкoвaні – The Daily Mail

0

Багато експертів раніше схилялися до думки, що активізація військових дій армією РФ на Донбасі та півдні України пов’язана з бажанням продемонструвати якісь “перемоги” до 9 травня, щоб президент Росії Володимир Путін міг озвучити їх громадянам своєї країни саме в цей день. Проте міністр оборони Великої Британії Бен Воллес припустив, що лідер РФ може використати цю дату для оголошення масової мобілізації населення заради вирішального удару по Україні.

Воллес 29 квітня сказав, що одним із аргументів Путіна для можливої організації масового призову населення до армії може стати оголошення нової війни “нацистам” усього світу. У Кремлі, можливо, сподіваються, що це надихне населення країни, більша частина якого перебуває під впливом пропаганди з державних телеканалів, іти до лав армії, повідомляє The Daily Mail.

“Ми бачили низку заяв Путіна про те, що “спецоперація” стає війною, що “це опосередкована війна” та “нацисти всюди”, що “вони не тільки в Україні, а й у НАТО їх повно”. Я думаю, він спробує відмовитись від своєї “спецоперації”. Він готує ґрунт для того, щоб сказати: “Дивіться, тепер це війна проти нацистів, і мені потрібно більше людей. Мені потрібно більше російського гарматного м’яса”, – заявив Воллес.

Міністр сказав таке: “Я не здивуюся, якщо Путін оголосить мобілізацію 9 травня, але я не маю достовірних відомостей про те, що він готується це зробити”.

Незважаючи на постійні погрози на адресу України з боку вищого російського керівництва, на полі бою армії РФ не все вдається. Лише на кількох ділянках фронту є тактичне просування військ і техніки на кілька кілометрів, а про створення “котлів” для частин української армії на Донбасі не йдеться.

Тим часом західні союзники України продовжують постачання серйозного важкого озброєння для України. Наразі ЗСУ отримують і наступальне озброєння, що в майбутньому дозволить нашим бійцям переходити в контратаки. У зв’язку з цим виникають серйозні сумніви, що окупанти зможуть переломити перебіг війни на свою користь, навіть якщо можлива загальна мобілізація в Росії буде успішною.