Профеcор-nіхотuнець з nоnулярного фото розnовів, що його вразuло на Донбасі

0

Викладач УжНУ зараз воює на найнебезпечнішій ділянці, яка систематично піддається обстрілам окупантів

Професор ужгородського національного університету Федір Шандор, який прославився завдяки фото, де він прямо на позиціях веде лекцію для студентів, поділився своїм подивом про гостинне, а головне україномовне мирне населення в селах Донбасу.

Про це викладач-піхотинець, а тепер і боєць 101-ї Закарпатської бригади тероборони, який до повномасштабного вторгнення росії не мав жодного бойового досвіду і останніми днями став справжньою зіркою соцмереж, розповів у своєму інтерв’ю для “Censor.net”.

За словами ужгородця, їх бригада зараз воює на одному з найгарячіших напрямків, де ведуться бойові дії з росіянами — “Ізюм-Словянськ” і в кожному селі, де вони б не знаходились, мирні жителі спілкуються українською мовою.

Ми вже поміняли 4-те село, а всюди говорять українською мовою. І це навіть для мене було дуже дивним. Бо ж казали, що тут говорять російською, а я ще жодного не зустрів, хто говорить нею. І це не маленькі села, а великі“, — розповів професор.

Він відзначив, що навіть попри те, що люди дуже сильно налякані війною, вони все одно залишилися гостинними та дружніми.

На 90% люди такі як усюди, ясно що налякані війною, але як тільки ми прийшли, одразу стали пригощати. І хоча нам заборонено брати їжу, бо всяке може бути, одразу покажуть, де вода, де що взяти. Дуже дружні“, — підсумував Шандор.

“Телеграф” розповів про п’ятьох сиріт, яким довелося тікати з Донецької області. Діти поховали свою маму у вирві від снаряда окупантів, який вбив її. Тепер малюками опікується їх старший 18-річний брат.