Прощатuся прuйшло ледь не пів Тернополя: провели в останню nуть, Богдана, який загuнув через місяць після мoбілізації. ВІдео фото

0

Тернопіль пропрощався зі своїм захисником Богданом Покітком, який загинув у боях на Донеччині. Віддати останню шану прийшли чимало тернополян. Як відбувалося прощання та що розповіли близькі та знайомі про нього – читайте у матеріалі.

Смерть Богдана сколихнула Тернопіль. Знайомі Богдана запевняли – він не мав війскового досвіду та не проходив навчання.

Богдан Покітка був призваний в армію у другій половині січня 2023 року. У дописі волонтерки Оксани Огородник, який отримав понад 20 тисяч поширень і понад 5 тисяч коментарів, йдеться про те, що чоловіка призвали шляхом примусового вручення повістки на зупинці та доставлення до центру комплектування у Тернополі. Все це трапилось прямісінько на зупинці громадського транспорту.

У Тернопільському Територіальному центрі комплектуваття та соціальної підтримки повідомили, що відповідно до медичної комісії та уточнення даних Богдан Покітка був визнаний таким, що придатний проходити військову службу в лавах Збройних Сил України та був призваний на військову службу по мобілізації до Тернопільського об`єднаного міського ТЦК СП на одну із посад в роту охорони.

12 лютого Богдана було переведено до нового місця проходження служби, де він загинув внаслідок бойових дій 16 лютого 2023 року.

Такий випадок, який стався з солдатом Богданом Покітком, не є системним – запевнили у Територіальному центрі комплектування. Командування військових частин бойового складу приділяє велику увагу навченості воїнів, оскільки це запорука збереження їх життя і життя тих, хто поруч.

Також у обласному територіальному центрі комплектування закликали дочекатись завершення службової перевірки, результати якої будуть оприлюднення найближчими днями.

Серед тих, хто прийшов попрощатися та віддати шану Захиснику був і військовий комісар обласного центру комплектування та соцпідтримки Ігор Гусєв. Він запевнив – ніхто не відправляв на Донеччину Богдана насильно, він сам виявив таке бажання.

– Понад тисяча чоловік з рот охорони ТЦК воюють, тобто те, що працівники ТЦК відсиджуються чи переховуються і самі не беруть участь у бойових діях – це не правда, – запевнив Ігор Гусєв. – Наразі триває перевірка, результати якої ми повідомимо.

У Територіальному центрі комплектування висловлюють щирі співчуття родині та близьким загиблого.

Був достойним сином України

Попрощатися з побратимом до Тернополя приїхали і деякі його побратими. Заступниця з морально–психологічного забезпечення одного з підрозділів батальйону, де служив Богдан, каже – він швидко потоваришував з іншими, був дуже перспективним, енергійним та щирим.

– На жаль, тривають запеклі бої, ми знаходимось у Донецькій області, – каже вона. – Богдан та ще кілька військових потрапили під мінометний обстріл та отримав смертельні поранення. Він був достойним сином своєї держави. Він швидко влився в колектив та потоваришував з іншими. Але, сталась така біда… Я приїхала до Тернополя щоб попрощатися та віддати шану побратиму і знову повертаюсь на Донеччину. Щирі співчуття родині Богдана…  

Близькі загиблого кажуть – не можуть повірити, що його більше немає серед нас.

– Він завжди був готовий прийти на допомогу, міг підтримати у важку хвилину, любив Україну і хотів якнайшвидшої перемоги, – каже один зі знайомих Богдана.

Провели в останню путь

Попрощатися з Героєм зібрались чимало людей – рідні та близькі, колеги, однокласники та одногрупники, всі, з ким товаришував Богдан. Важко повірити у цю тяжку втрату.

Богдан навчався у школі №2 у Тернополі, здобув освіту за спеціальністю «журналістика». В 22 роки пішов з життя його батько і Богдан став опорою для своєї мами.

Поховали захисника на «Алеї Героїв», що на Микулинецькому кладовищі з військовими почестями.

Редакція висловлює щирі співчуття родині та близьким загиблого. Вічная пам’ять Герою