Прийшов цей довгоочікуваний момент: Вже є офіційна інформація про сmворення суду над Путінuм та його оmоченням за вmоргнення в Україну – ЗМІ

0

Європейська комісія планує створити спеціальний суд для розгляду злочинів Росії під час війни в Україні, заявила глава ЄК Урсула фон дер Ляйєн.

Цей суд необхідний для того, щоб притягнути до відповідальності не лише конкретних виконавців злочинів, а й керівників військового вторгнення, зазначає “агентство”.

Раніше повідомлялося, що в ЄС є серйозна опозиція щодо створення суду, але, судячи з заяви голови ЄК, розбіжностей стає менше.

Вона додала, що ЄК готова співпрацювати з міжнародною спільнотою для максимальної підтримки спеціального суду.

Крім того, фон дер Ляйєн озвучила пропозицію про створення фонду для відновлення України. Він буде сформований із заморожених активів Центробанку РФ у розмірі 300 млрд євро та заарештованих активів російських олігархів на суму 19 млрд євро. Глава СК уточнила, що країни ЄС та партнери можуть керувати фондом та інвестувати його кошти, спрямовуючи отримані фондом доходи на відновлення України. Після зняття санкцій кошти фонду будуть використані для того, щоб компенсувати Україні всю завдану шкоду, яку голова ЄК оцінила у 600 млрд евро.

Українські чиновники із квітня намагаються переконати своїх західних союзників створити спеціальний трибунал для суду над керівництвом Росії. Проте більшість західних країн спочатку не підтримали пропозицiï Киева, писала The Guardian.

У жовтні країни ЄС продовжували серйозно розходитися на думці щодо створення трибуналу. У результаті згадка про нього була викреслена із проекту спільної заяви членів Євросоюзу за підсумками саміту Блоку, який пройшов у Брюсселі 20-21 жовтня.