Р0сія планує відправити на війну з Україною 30 тисяч добровольців без військового досвіду – CNN

0

По всій Росії формуються “добровольчі батальйони” для участі у війні з Україною. За оцінками аналітиків, для компенсації втрат російської армії планується мобілізувати більше 30 000 “добровольців”. Військовий досвід запитують не всюди.

Про це пише видання CNN. Стверджується, що від Мурманська за Полярним колом до Пермі на Уралі та Приморського краю на російському Далекому Сході пройшов заклик вступати до “добровольчих батальйонів” для участі у війні в Україні.

“Кремль наказав усім 85 суб’єктам Російської Федерації (регіони РФ плюс окуповані Крим і Севастополь) набрати добровольчі батальйони, щоб уникнути оголошення часткової або повної мобілізації в Росії”, – цитує видання дослідницю Росії в американському Інституті вивчення війни Катерину Степаненко.

Зазначається, що Путін довго опирався ідеї мобілізації в Росії. А ці батальйони є одним із способів збільшити чисельність російської армії без такого різкого кроку.

Кваліфікація, необхідна для вступу, відрізняється від місця до місця. Наприклад, в Казані у Татарстані запрошують чоловіків віком до 49 років, які раніше служили в армії, і пропонують контракт на 4 місяці за їхньою військовою спеціальністю. В інших регіонах набирають чоловіків віком до 60 років без судимостей і про військовий досвід не запитують.

Відомо, що деякі з цих “добробатів” братимуть участь виключно в операціях бойової підтримки (таких, як логістика або зв’язок), тоді як інші посилюватимуть вже існуючі військові частини або сформують бойові батальйони. Зазначається, що частина цих “добровольчих батальйонів” уже пройшла місячну підготовку на полігоні Муліно під Нижнім Новгородом.

“Який вплив ці “добробати” можуть мати – питання відкрите. Адже короткострокове навчання навряд чи перетворить добровольців без попереднього досвіду на ефективних солдатів будь-якого підрозділу”, – пише CNN.

Контракти “добровольцям” пропонують, як правило, від чотирьох місяців до року. Обіцяють значно вищі зарплати, ніж середні по російських регіонах. Наприклад, “батальйони”, що формуються в Башкортостані, біля кордону з Казахстаном, пропонують мінімум 280 тисяч рублів, плюс додатково 8 тисяч рублів на день для бойових дій. При цьому середня місячна зарплата в цих районах становить від 30 до 45 тисяч рублів, що майже в 10 разів менше, аніж пропонують за участь у війні в Україні. У соціальних мережах Башкортостану поширюється оголошення: “За літо можна легко заробити близько мільйона рублів!”.

В CNN зауважують, що якби всі російські регіони сформували по одному батальйону, навантаження на місцеві бюджети було б чималим. За оцінками вже згаданої Катерини Степаненко, підрозділ із 400 осіб коштував би 1,2 мільйона доларів на місяць у вигляді зарплати, що, за її словами, є дорогим задоволенням, враховуючи, що з них не створюватимуть елітних підрозділів. За її словами, ці “добровольчі батальйони” будуть нічим іншим, як “натовпом з гвинтівками”.

“Росіяни продовжують нести великі втрати, не здобуваючи значних успіхів. Тому їм потрібен постійний приплив російської живої сили, щоб компенсувати свої втрати”, – цитує видання Катерину Степаненко.

OBOZREVATEL