“Росія на Херсонщині назавжди”: колишній “слуга народу” Ковальов відкрито заявив про співпрацю з росіянами. фото

0

Інтернет видання blog.uaword.top з посиланням на TCH повідомляє.

Народний депутат Олексій Ковальов, який перебував у неформальній “групі Іллі Павлюка” і якого виключили із “Слуги народу”, відкрито заявив про співпрацю з Російською Федерацією на Херсонщині. У Державному бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження щодо нього.

Колаборант написав на своїй сторінці у Facebook про зустріч із першим заступником глави адміністрації президента РФ Сергієм Кірієнком та запевнив, що Росія “назавжди” в Херсонській області.

Експарламентарій без докору совісті озвучив наративи окупантів: “Планується повномасштабна інтеграція аграріїв Херсонщини в економічну модель Росії. Застосовуватимуться всі інструменти підтримки виробників аграрної продукції, які діють на території РФ. Думаю, що скажу не тільки про себе, але й інших учасників зустрічі – люди вийшли з усвідомленням, що Росія нас чує та розуміє. Крім аграрних питань обговорювали і статус Херсонської області, повторюся: Росія назавжди, і найтісніша інтеграція з Росією вже відбувається”.

Після кількох несхвальних слів під постом Ковальов поспішив закрити коментарі. Цікаво, що на сторінці Ковальова стоїть обкладинка з українським прапором у парламенті.

Реакція “Слуг народу”

У фракції “Слуга народу” відреагували на дії Ковальова. “Олексій Ковальов лише підтвердив те, що його об’єктивно підозрювали. Тому цим питанням мають займатися правоохоронні органи, і ми впевнені, що відповідні рішення мають з’явитися якнайшвидше”, – заявила речниця фракції Юлія Палійчук.

Вона нагадала, що колаборант уже не є членом ні фракції, ні партії “Слуга народу”.

Заступниця глави фракції Євгенія Кравчук пояснила, що щоб позбавити Ковальова депутатського мандата, необхідне рішення суду або заява за власним бажанням.

“Переконана, що правоохоронці мають відкрити кримінальне провадження негайно. Це явне колаборантство”, – додала вона.

В офіційній заяві, оприлюдненій пізніше, Палійчук наголосила, що і партія, і фракція ще після підозр щодо співпраці Ковальова з окупантами дійшли висновку, що така поведінка неприпустима.

“Останні заяви Ковальова, зроблені в соцмережах після наради в Херсоні із заступником голови кремлівської адміністрації Кірієнком, переконливо свідчать про те, що наш колишній колега став колаборантом агресора. Він зрадив український народ, зрадив своїх виборців, зрадив Україну”, – йдеться у заяві.

У “Слузі народу” ухвалили рішення:

  • звернутися до Верховної Ради України із закликом позбавити Ковальова мандата народного депутата України відповідно до чинного законодавства;
    • звернутися до Генпрокуратури та СБУ із закликом якнайшвидше передати справу Ковальова до суду, передбачивши, зокрема, конфіскацію його активів та майна відповідно до чинного законодавства;
    • звернутися до органів судової влади із закликом якнайшвидше розглянути справу Ковальова, визначивши ступінь покарання згідно із законом.

У “Слузі народу” додали, що зрадники та колаборанти не можуть представляти українців у Верховній Раді. Вони мають понести повну відповідальність перед українським народом за співпрацю з ворогом та бути покарані з усією суворістю закону.

“Ми не закликатимемо нашого колишнього колегу скласти мандат. Якщо совість, честь і гідність вже втрачені остаточно – немає сенсу до них апелювати. Нехай це відбудеться за законом після вироку суду. Можемо йому тільки порадити уважно вивчити статтю 111-прим Кримінального кодексу та спрогнозувати термін ув’язнення за колабораціонізм, який чекає на нього після звільнення тимчасово окупованої Херсонщини”, – резюмували “слуги”.

Розкрилися факти скоєння злочинів

Не забарилася і реакція правоохоронних органів. У ДБР заявили, що ще у квітні генеральний прокурор за ініціативою Бюро відкрив кримінальне провадження проти Ковальова за колабораційну діяльність (ч. 4 ст. 111-1 КК).

Оперативники встановили, що депутат співпрацює з окупаційними силами РФ на тимчасово окупованій території Херсонської області. Підконтрольні йому підприємства постачають харчову продукцію до Автономної Республіки Крим із подальшою реалізацією на території Росії, а також завозять на Херсонщину паливно-мастильні матеріали з окупованого Криму.

Депутат забезпечує розміщення особового складу окупаційних сил у приміщеннях підконтрольного йому санаторію, розташованого у місті Гола Пристань Херсонської області.