Росія пoвuнна нeгайно вuвести вiйськa з України: на засіданні Радбезу ООН розглянули наслідки вmoргнення РФ. Відео

0

У Сполучених Штатах Америки пройшло засідання Ради Безпеки ООН, присвячене наслідкам російської агресії проти України. Представники країн-членів Радбезу дозволили виступити на засіданні президенту України Володимиру Зеленському, попри те, що Росія намагалася цьому завадити.

Одразу після зустрічі постійний представник України Сергій Кислиця разом з іншими представниками виступив зі спільною заявою щодо шести місяців повномасштабної війни Росії проти України. Засідання розпочалося у Нью-Йорку. obozrevatel.com

Ініціаторами засідання виступили США та країни Європи, представлені в Радбезі.

На початку засідання представники країн-членів Ради Безпеки ООН дозволили президенту України Володимиру Зеленському взяти віртуальну участь у засіданні. За це рішення проголосували практично всі члени Радбезу, крім Китаю, який утримався, та Росії, що намагалася завадити виступу глави Української держави.

За словами постійного представника Росії при Радбезі ООН Василя Небензі, РФ начебто не заперечує проти участі Зеленського, однак лише у разі його особистої присутності. Онлайн-включення, за словами Небензі, суперечить правилам Радбезу.

Попри всі зусилля російських дипломатів президент України таки звернувся до членів Ради безпеки ООН. Він наголосив, що від того, чи зможе Україна зберегти свою незалежність і вистояти перед російською агресією, залежить увесь світ. Адже розв’язана Росією війна спровокувала одразу декілька глобальних криз.

“Що зараз відбувається? Росія привела увесь світ на межу ядерної катастрофи. РФ захопила найбільшу атомну електростанцію в Європі – Запорізьку – і перетворила її у зону війни. Це доведений факт: збройна провокація росіян, обстріли та розгортання терористів під російським прапором на території ЗАЕС. І тепер сусідні регіони теж опинилися перед небезпекою радіаційного забруднення”, – зазначив Зеленський.

Він нагадав, що ЗАЕС має 6 реакторів. У Чорнобилі, де відбулася катастрофа у 1986 році, наслідки якої світ відчуває й досі, вибухнув лише один реактор.

“Місія МАГАТЕ має повністю перебрати на себе контроль за ситуацією на ЗАЕС, і Росія має безумовно припинити ядерний шантаж і повністю відвести війська від станції”, – наголосив Зеленський.

Також президент України нагадав про спровоковану Росією глобальну продовольчу кризу.

“Блокада Росією Чорноморських портів призвела до дестабілізації ринку продовольства у різних куточках світу. А також не забуваємо про посуху в Європі, яка є найбільшою за останні роки, що лише ускладнює цю загрозу. Лише часткове відновлення експорту зернових гарантує, що десяткам мільйонів людей у всьому світі буде що їсти”, – наголосив Зеленський.

Він підкреслив: те, що у ХХІ столітті світ мусить шукати способів урятувати десятки мільйонів людей від штучного голоду, – “заслуга” Російської Федерації.

“Він (голод. – Ред.) абсолютно штучний. Спровокований єдиною державою та її божевільною агресією”, – наголосив український президент, подякувавши керівництву ООН, а також Туреччини та інших країн, що долучилися до спроби “прориву” зернової блокади, за зусилля, що врятують мільйони людей від голоду.

Також Зеленський звинуватив Росію у спробах створення глобальної енергетичної кризи.

“Факт у тому, що Росія зумисне намагається нав’язати енергетичний тиск десяткам мільйонів людей і позбавити їх нормального доступу до звичайних благ, зумисне збільшуючи ціни на енергетику. І вони використовують свої привілеї у Раді Безпеки ООН, наражаючи людей на політичний хаос і створюючи кризи в усьому світі. Чи не забагато це для однієї держави, чий представник зараз сидить серед вас?” – заявив президент України.

Однак найважливіше – Росія зазіхає на цінності.

“У світі є різне ставлення, різні підходи до цінностей.  Але скрізь і завжди цінують життя, мир, економічне процвітання. Їх цінують усі країни. Якщо вони поважають себе, якщо вони поважають свій народ – вони карають за вбивства. І разом із тим ми бачимо країну, яка поводиться інакше. Яка пишається тим, що вона так робить. Вона винагороджує за вбивства. І це загроза не лише для України”, – переконаний Зеленський.

Він нагадав, що тисячі українців загинули, сотні українських міст та сіл були зруйновані російською артилерією.

“Росія не дотримується фундаментальних міжнародних конвенцій щодо військовополонених. Оленівка стала жахливою сторінкою в історії Європи. І є нагальна потреба відправити туди місію для з’ясування фактів. Також потрібно з’ясувати умови, в яких перебувають усі військовополонені зараз у Росії”, – зазначив президент України.

У своєму виступі він заявив, що російську агресію необхідно зупинити.

“Якщо Росія не зупиниться зараз, якщо Росію не зупинити зараз перемогою України, то всі ці вбивці можуть прийти в інші країни Європи, Азії, Африки, Латинської Америки… Сліди російських воєнних злочинців є скрізь. Ми повинні об’єднатися і діяти рішуче, щоб більше ніде не падали російські ракети, не було знищених російською артилерією міст, щоб не було ніде загрози ядерної катастрофи, щоб не було продовольчої кризи”, – зазначив президент України.

Він наголосив, що Росія мусить негайно вивести свої війська з української землі та українського моря. Бо жодна країна не може порушувати ані конвенцій, ані принципів ООН.

“Росію треба притягнути до відповідальності за цей злочин – агресію проти України… Ми повинні зробити усе, щоб недоторканність кордонів і мир знову стали безумовною цінністю для всіх держав. Тому незалежність нашої країни є фундаментальною для міжнародних стосунків. І потрібно гарантувати нормальне відновлення економічних зв’язків із Україною. Це допоможе врятувати світ від кризи, з якою ми всі зараз вимушені мати справу”, – заявив Зеленський.

У підсумку представники країн-членів ООН закликали Росію негайно вивести війська з території України і припинити неспровоковану агресію проти українського народу.