Розпочався контрнастуn ЗСУ! Близько години тому прямо з передової колони пішлu шmурм. Фактор перемогu – браво!

0

Взимку Збройні Сили України точно не зупиняться і продовжуватимуть вибивати окупантів з нашої землі. Експерт назвав три чинники, які надають перевагу українським військовим – і чи не найголовніше те, що росіяни взагалі невмотивовані на війну.

Про це позповів військовий експерт Олег Жданов.
За його словами, попри те, що російські мобілізовані поповнили втрати своєї армії та нарощують чисельність військ, ЗСУ змогли наростити щодобові втрати окупантів.

ТАКИМ ЧИНОМ МИ НАМАГАЄМОСЯ “КОМПЕНСУВАТИ” ПРИБУТТЯ НОВИХ ПАРТІЙ МОБІЛІЗОВАНИХ. ВОНИ НЕ НАСТІЛЬКИ НАВЧЕНІ, ЯК ПРОФЕСІЙНІ ВІЙСЬКОВІ. ЦЕ ВЖЕ НЕ ПРОФЕСІЙНА АРМІЯ, А МОБІЛІЗАЦІЙНА АРМІЯ, – ЗАЯВИВ ЖДАНОВ

Військовий експерт наголосив, що чисельність особливо не грає ролі. “Між чисельністю і “залізом” зазвичай перемагає останнє, зокрема, якщо воно сучасне та високотехнологічне”, – додав він.

На його думку, тут проблема в іншому – українці, з одного боку, моляться, щоб зима була тепла і ми не замерзли, а з іншого – тепла зима дає багно, немає морозів чи стійкої сухої погоди. Проте, як зазначив експерт, техніці важко пересуватися в зоні бойових дій, і це сковує можливості ЗСУ для просування вперед.

За словами військового експерта, також допомагає знищувати окупантів їх низький морально психологічний стан та ідеологічна невмотивованість.

“ІДЕОЛОГІЯ РОСІЇ ЩОДО ВІЙНИ ПОВНІСТЮ РОЗВАЛИЛАСЯ. АДЖЕ ТІ, ХТО ЗАХОДИВ ЩЕ В ЛЮТОМУ, ОЧІКУВАЛИ ПОБАЧИТИ УКРАЇНЦІВ У ЯКОСТІ РАБІВ, А НАШУ ВЛАДУ – ЯК ПАНІВ, ЯКІ НАС ВИКОРИСТОВУЮТЬ”, – ПОЯСНИВ ЖДАНОВ.

Сьогодні, як зазначив експерт, цього вже не існує, росіяни розуміють, що ідеології немає, а мотивація мінімальна, і мародерити зараз немає що так, як було в перші місяці війни.

ВІДСУТНІСТЬ МОТИВАЦІЇ СТВОРЮЄ МОРАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ДУХ. ОКУПАНТИ БАЧАТЬ, ЧИМ І ЯК МИ ВОЮЄМО, ЯКІ В НАС УСПІХИ, І ЧИМ ВОЮЮТЬ ВОНИ. В НИХ НЕВМІННЯ ЧИ ВІДСУТНІСТЬ НАВИКУ ВЕДЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ОБОРОНИ. ЦЕ ТРИ ГОЛОВНІ СКЛАДОВІ ФАКТОРИ, ЯКІ ДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ ЗСУ, – ПІДСУМУВАВ ЖДАНОВ.

Кремль має лише три здобутки у війні проти України, які може продати власному населенню як перемогу. Однак звільнення Мелітополя від окупантів кардинально погіршить ситуацію для росіян.
Як підкреслив Жданов, Путін може хизуватися лише трьома здобутками у війні проти України. Це – захоплення Запорізької АЕС, Північнокримського каналу та сухопутного коридору до Криму.

Зі звільненням Мелітополя всі ці три чинники просто множаться на нуль. Починаючи з того, що ми беремо під вогневий контрольний сухопутний коридор до Криму, звільняємо Нову Каховку та Енергодар. А далі вже повний вогневий контроль та просування військ на лінію Бердянськ – Мелітополь і захід на Кримський перешийок, – зауважив Жданов.

З виходом ЗСУ на Мелітополь ситуація в окупантів суттєво погіршиться. Після підриву Кримського мосту вони змушені везти техніку та озброєння з Росії через Мелітополь та вже потім на Херсонщину або до Криму.

Інших більш-менш нормальних доріг в цьому регіоні немає. А російська армія залежна від дорожньої інфраструктури та залізниці.

Джерело