“Розумію, що таким рішенням будуть невдоволені всі, але ви маєте бути готовим, що без електрики доведеться сидіти днями. А плановими будуть не відключення, а включення”, – виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук

0

“Потрібно бути готовими, що без електрики доведеться сидіти днями. А плановими будуть не відключення, а включення”, – виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

В Україні наразі залишаються без світла 40% споживачів. Ситуація дуже складна, але контрольована.

Масштабні руйнування енергетичних об’єктів України, завдані Росією 15 та 17 листопада, можуть призвести до відключень електроенергії на кілька днів і “планових включень” у деяких районах лише на кілька годин, ааявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі каналу ICTV 17 листопада, передають

Пряма мова: “Ситуація дуже складна. Вона контрольована поки що, але складна. Росіяни завдали серйозної шкоди об’єктам передачі – підстанціям, які передають електроенергію з одного району в інший, через які живляться багато областей у центрі й на заході.

Було влучання в одну з теплоелектростанцій, яка перестала працювати через пошкодження. Зараз ситуація така, що по всій країні застосовуються графіки аварійних відключень, деякі області дуже суттєво обмежуються…”.

Деталі: Частково споживачів заживили, але суттєво зменшити обсяги відключень поки неможливо. Близько 40% споживачів в Україні зараз без світла. І коли ситуація зміниться, поки сказати неможливо.

Частково відновлювальні роботи вже розпочалися, але подекуди ще розбирають завали, часом зруйновано обладнання, у деяких випадках треба розмінувати територію.

За словами Сахарука, відключення електроенергії може тривати дні. Пряма мова: “Це дні. Ми зараз будемо, на жаль, говорити не про планові відключення електроенергії, а про планові включення в деяких регіонах, а їх багато. На жаль, кількість годин, протягом яких будуть ці планові включення, – дві-три години, максимум”.