Щойно! Прямо з фронту – Ярош приrоломшив: що відбувається в лавах ЗСУ. Вся правда – переможемо!

0

Підрозділи Української добровольчої армії «розкидані» по всій лінії Фронту. Пише радник Головнокомандувача ЗСУ Дмитро Ярош на своїй сторінці у Фейсбуці.Передає корупція

Одні – допомагають ЗСУ нищити ворога на Слобожанщині, інші – працюють на Донеччині та Запоріжжі, ще інші – співдіють із Збройними Силами на Херсонщині та Миколаївщині. «Госпітальєри» – скрізь.

Відповідно я, пересуваюсь по всій цій лінії, спілкуюсь з командирами з‘єднань, частин і підрозділів ЗСУ, інспектую частини і підрозділи УДА, обмінююсь думками з волонтерами, представниками різних рівнів державної влади, поліції, СБУ, простими громадянами тощо.

Мені, справді, дуже приємно, що командири Збройних Сил високо оцінюють внесок добровольців УДА у захист Держави. У мене, доволі черствої людини, виступають сльози на очах, коли у звільненому селі на Херсонщині, «нариваємося на блокпост» місцевої дітвори, яка вітається «Слава Україні!», прощається – «путін…» і каже: «ми вас, українських солдат, любимо, а росіян – ненавидимо!»

Я, у свої 50 років, дивуюсь від професіоналізму, хоробрості та самопожертви своїх підлеглих! Хоча, 9-й рік на Війні та бачив немало. Мені страшно боляче коли гинуть побратими, а тим більше – посестри (я переконаний, що жінки мають народжувати і виховувати дітей, а не воювати, і тим більше, не гинути від куль та снарядів)…

У мене накопичилось стільки позитивних і негативних емоцій, що деколи, здається – готовий вибухнути… Але я тримаюсь! Я воюю. Я допомагаю ЗСУ всім, чим можу. І я впевнений в Україні, в Українцях, в Силах оборони і безпеки, в Українській добровольчій армії, в своїх рідних (не всіх), у справжніх друзях та більшості співвітчизників… Я впевнений у Перемозі української ідеї та зброї! І щиро бажаю цю впевненість передати вам – мої друзі та подруги.

Нагадаємо, що оборонні фахівці країн Північноатлантичного Альянсу визнали, що їхні оцінки перед початком повномасштабної війни росії проти України були помилковими. Вони вражені професіоналізмом та відважністю ЗСУ і великою недолугістю російських військових.

Про це повідомляє американське видання Foreign Policy.

Видання поговорило з діючими та колишніми співробітниками оборонних відомств Європи та США  – зокрема, з колишнім генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном, який заявив, що західні країни переоцінили російську армію та недооцінили божевільність Путіна.

«Незважаючи на величезні інвестиції у військову техніку та відновлення роботи старих радянських баз, ми бачимо дуже слабку російську армію»,  – сказав Фог Рамуссен. Її просто кидають на гарматне м’ясо, а ЗСУ тільки й раді його знищувати.

За словами колишнього співробітника Пентагону Крістофера Скалуби, всі оцінки, які давалися російській армії, виявилися невірними. «Я не можу повірити, що жалюгідні результати, які ми спостерігаємо протягом декількох місяців, відображають усі можливості російської армії»,  –   розповів Скалуба.

Військові невдачі росії підштовхують країни НАТО до перегляду можливих сценаріїв зіткнення між силами альянсу та росією. Один із аналізованих раніше сценаріїв передбачав стрімке захоплення країн Балтії та подальші бої за звільнення цих держав – тепер такий варіант розвитку подій видається набагато менш ймовірним. Адже українські військові вкотре доводять, що європейці та НАТО зовсім не обізнані в тому, настільки вільний та наполегливий народ є українці.

На думку аналітиків, тепер необхідно також оцінити можливий сценарій конфлікту росії та НАТО на випадок, якщо війна в Україні перейде на територію альянсу, оскільки ризик ескалації, за словами співробітниці розвідки США Андреа Кендал-Тейлор, все ще не виключено.