Щойно. Те, що сказав Ердоган напишуть в книгах з історії України Президент вийшов офіційно заявив: “Крим – це Україна, Росія повинна негайно повернути окупований півострів і ми прикладемо до цього всіх зусиль”

0

Лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган продовжить спроби організувати переговори президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна. На думку політика, війна має завершитись справедливим миром на основі територіальної цілісності та суверенітету України.

Відповідну заяву турецький лідер зробив під час виступу на саміті Кримська платформа. Він наголосив, що міжнародне право вимагає, щоб окупований півострів повернувся до складу України.

“Ми вважаємо, що війна має завершитися справедливим миром на основі територіальної цілісності України. Туреччина докладає безліч зусиль, щоб створити дипломатичний канал для досягнення цієї мети. І маємо суттєві досягнення у цьому: зокрема, зустріч міністрів закордонних справ в Анталії у березні, мирні переговори у Стамбулі та зернову угоду”, – сказав президент.

Ердоган також зазначив, що Крим – це Україна, і Туреччина підтримує Крим у складі України. За словами політика, кримські татари – це громадяни України, і Крим має розвиватися в їхніх інтересах.

“Це критично важливо для всього регіону та для світової системи безпеки, для стабільності, для підтримки територіальної цілісності України, її суверенітету, для політичної системи”, – заявив Ердоган.

Окрім того, на сайті президента з’явилася заява, яку він зробив після засідання президентського кабінету 22 серпня. “У нас була можливість докладно обговорити події з Путіним. Ми їздили в Україну та мали аналогічну зустріч із Зеленським. Наша мета – найближчим часом звести разом Путіна та Зеленського в нашій країні, прокласти шлях до виходу з кризи”, – додав президент Туреччини.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росія випустила близько 750 ракет із території окупованого Криму. Ними, за словами політика, агресор знищив сотні цивільних об’єктів.

“Ми продовжимо докладати зусилля для встановлення миру. Я ще раз засвічую нашу підтримку територіальній цілісності України – включно з Кримом. Крим – це Україна! Він повинен бути у складі України”, – сказав Ердоган.