Щойно! Єрмак приголомшив всю країну – шокуюче зізнання, такого ніхто не очікував!

0

Зараз ми працюємо у першу чергу над тим, щоб визнати росію країною-спонсором тероризму.

Андрій Єрмак в інтерв‘ю НВ розповів  про антиросійські санкції, відкритість щодо зброї та спілкування із західними партнерами,передає корупція.інфо

«Зараз ми працюємо у першу чергу над тим, щоб визнати росію країною-спонсором тер0ризму. Дуже важливо, щоб це прийняв американський конгрес. Сьогодні ми сконцентровані: росія — спонсор-тер0ризму, а також на індивідуальних санкціях. З нами співпрацює НАЗК, вони створили відповідну систему, там багато тисяч і російських бізнесменів, яких сьогодні ми подаємо на санкції. У нас триває дуже важлива робота щодо Книги к@тів. Я хочу, щоб сьогодні кожний солдат, який ступив на нашу землю, його родичі, його діти, його сім’я також були в списках на санкції. Вони усі повинні знати, що якщо ти прийшов вбивати українців, твої діти не повинні їхати навчатися в цивілізовані країни», – заявив він.

Голова ОП підкреслив, що для продовження надання Україні своєчасної військової допомоги, дуже важливо, щоб процес був відкритим.

«Ми почали проводити телефонні дзвінки, коли присутні і генерал Міллі, і пан Салліван. За моєю ініціативою ми створили в Офісі президента щотижневі брифінги, на які ми запрошуємо представників посольств, військових Британії і США. Брифує їх мій заступник Роман Машовець. Заслуховує військових, розповідає, що відбувається. Є включення із фронту. Для того, щоб у наших партнерів не було жодних запитань і вони були причетні до того, що відбувається. Це дуже важливо, бо зараз багато маніпуляцій, російська пр0паганда витрачає шалені гроші для того, щоб говорилося, що це не так», – говорить він.

Єрмак зазначив, що у нього є постійний контакт, який не змінюється вже багато місяців — з паном Салліваном.

«Я з ним розмовляв минулого тижня, я з ним буду розмовляти у четвер. Якщо ми не розмовляємо, ми обмінюємося текстовими повідомленнями. Таке ж активне спілкування у мене продовжується з британськими партнерами, і з іншими. Жодних змін. Більш того, я знаю, що розголосу так званий скандал у США не мав. Його більше спробували поширювати тут у нас. На жаль сьогодні політичні інтереси деяких наших політиків змушують їх використовувати це проти мене і проти нашої команди. Мої ініціативи, можете перевірити, щодо прозорості і контролю використання зброї, з’явилися задовго до того, як це почалося».

На його думку, основне завдання ленд-лізу — щоб ми отримали усе вчасно. Для нас дуже важливо, не входити в зиму. Після зими, коли росіяни будуть мати більше часу окопатися, безумовно, буде важче. Вони нас в це тягнуть. Для нас дуже важливо не дати їм таку можливість.

Голова ОП розповів і про гарантії безпеки для України. Він зазначив, що сьогодні Україна веде перемовини у першу чергу з такими країнами, як США, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Польща, Туреччина, Австралія і багато інших.

«Я не говорю, що вони сказали: так, ми готові. Нам Будепаштський меморандум № 2 не цікавий. Думаю, що це буде така конструкція, у якій буде велика угода з багатьма учасниками, а потім додатково будуть двосторонні, більш детальні договори, з нашими партнерами. Сьогодні про зацікавленість в таких договорах заявила і Великобританія, і Польща, в принципі ми говоримо і з США», – наголошує Єрмак.

Варто зазначити, що сьогодні єдині перемовини, які відбуваються — це перемовини щодо розблокування Українських портів.

«Вони відбуваються на рівні наших військових і на рівні Міністерства закордонних справ, але тільки за посередництвом ООН. Я спілкуюся з генсеком ООН Антоніу Гутеррешем, з росіянами не спілкуюсь. Думаю, що ми маємо певний прогрес. Але для нас питання безпеки — номер один. Ми росіянам точно не віримо — це зрозуміло», – підсумовує він.