Сльози щастя! Нова лінія фронmу – прямо на Донбасі: ЗСУ зачuщають все! Грандіозний nрорuв, браво!

0

На вихідних – 14 та 15 січня, як і усі попередні дні – тривали інтенсивні бої на Кремінському та Бахмутському напрямках. Наші захисники героїчно дають відсіч “другій армії світу”.

Так, Збройні Сили України поступово просувають свою лінію фронту. Про це повідомили британські розвідники.

15 січня ЗСУ утримували свої позиції в Соледарі, попри продовження штурму ПВК “Вагнера”.

Навколо Кремінної бойові дії характеризуються складною серією локальних атак і контратак у лісистій місцевості. Проте загалом ЗСУ продовжують поступово просувати свою лінію фронту на схід до околиць міста Кремінна.

За останні шість тижнів і Росія, і Україна досягли важких, але обмежених досягнень у різних секторах. У цих обставинах ключовим оперативним завданням для обох сторін є формування вільних, боєздатних військ, які зможуть використовувати тактичні успіхи для здійснення операційних проривів,
– зазначили у британській розвідці.

Про те, що українські військові повільно, але просуваються вперед на напрямку Сватове-Кремінна на Луганщині повідомляв і голова Луганської ОВА Сергій Гайдай в ефірі телемарафону напередодні ввечері

“Що стосується напрямку з Харківської області, Сватівсько-Кремінського, важко, метр за метром, але просуваються вперед Сили оборони України, наносять вогневе ураження постійно. Там щодня в окупантів гине просто десятками особовий склад і кожного дня декілька одиниць важкої техніки знищується”.

Окрім того, Гайдай також повідомив, що на напрямку Білогорівки з боку Донецької області “там стабільно повністю відбиваються всі спроби атакувати з боку російсько-окупаційних військ”.

“Більш того, там нормально закріпилися наші захисники. І на даний момент загрози прориву немає”, – сказав очільник ОВА.

Тож Збройні Сили України успішно штурмують Кремінну в Луганській області. Місто важливе і для української армії, і для окупантів.

Про це в інтерв’ю українському виданню розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, втрата населеного пункту для росіян означатиме обвал фронту в Луганській області. Натомість для ЗСУ – можливість оточити вороже угруповання в районі Соледара на Донеччині.

“Від Кремінної ми можемо піти на схід, на Старобільськ – а це пряма дорога на Луганськ”, – каже експерт.

Також, наголосив Жданов, саме від Кремінної українські обронці зможуть піти далі – на Сєвєродонецьк і Лисичанськ. За таких умов і Бахмутський напрямок опиниться у пів кільці, пояснив військовий експерт.

“Якщо ми беремо Кремінну і рухаємося далі на Сєвєродонецьк, буде загроза оточення російських військ. До речі, в районі Кремінної російські окупаційні війська кинули в бій найкраще, що є на сьогоднішній день, – десантні частини. Там вони намагаються застосовувати тактику зустрічного бою. Тобто, ми атакуємо і вони атакують”, – підсумував Олег Жданов.

Окрім того, додамо, наразі доля Бахмута вирішується під Кремінною і в Соледарі. Таку думку висловив екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.

За його словами, зараз на полі бою вирішується питання, що буде раніше — ЗСУ звільнять Кремінну або російські окупанти захоплять Соледар.

“Це визначає долю Бахмута і всього російського угруповання біля Бахмута. Якщо наші встигають узяти Кремінну раніше, все, далі вже ні про який наступ на Бахмут не йдеться, росіянам доведеться рятувати своє угруповання від оточення. А от якщо вони встигають узяти Соледар раніше, тоді в них є шанс встигнути “віджати” Бахмут і там далі закріпитися”, — вважає Дикий.

Тож віримо у наші ЗСУ!

Джерело