Сuндром несnокійнuх ніг. Про яке захворювання говорять останні відео з Путіним – відповідає неврологuня

0

На думку лікарки-неврологині, у російського диктатора Володимира Путіна може бути синдром неспокійних ніг (Фото:Sputnik/Alexey Maishev/Pool via REUTERS)

Лікарка-неврологиня Олександра Щебет в інтерв’ю НВ розповіла, що останні відео з російським диктатором Володимиром Путіним говорять про те, що він може мати синдром неспокійних ніг.

Як сказала Щебет Радіо НВ, на відео виступу Путіна перед школярами 1 вересня «спостерігалися ті ж нав’язливі руху ногами, які ми помічали раніше», пише НВ, інформує UAINFO.org.  

«Так що ця історія не змінилася, а тому наштовхує на думку, що це він робить для того, щоб або приховати спонтанні мимовільні рухи ногами, або у нього синдром неспокійних ніг і рухи нижніми кінцівками дають йому полегшення, що в принципі в такому віці [вік Путіна через місяць досягне 70 років] цілком можливо», – зазначила вона.

Синдром неспокійних ніг – стан, який характеризується неприємними відчуттями в нижніх кінцівках, які з’являються у стані спокою і змушують хворого робити рухи, що полегшують дискомфорт. Цей синдром частіше зустрічається в середньому та літньому віці і є причиною 15% випадків хронічного безсоння. Більше ніж у половині випадків цей синдром не пов’язаний з іншими захворюваннями, проявляється у віці до 30 років і може мати спадковий характер. Також синдром неспокійних ніг може бути пов’язаний з дефіцитом заліза, уремією, цукровим діабетом, амілоїдозом, кріоглобулінемією, резекцією шлунка, дефіцитом вітамінів групи В, магнію, алкоголізмом, хронічними обструктивними захворюваннями легень, гіпотиреозом та тиреотоксикозом, ревматоїдним артритом, синдромом Шегрена, порфірією, облітеруючими захворюваннями артерій або хронічною венозною недостатністю нижніх кінцівок. У багатьох із цих станів синдром неспокійних ніг виникає на тлі полінейропатії (незапального ушкодження нервів).

НВ