Такого не очікував ніхто! Українське зерно — задешево! Туреччина планує купити його з величезною знижкою.

0

Анкара готує план по закупівлі українського зерна зі знижкою більш ніж 25%. Поки тривають переговори між Туреччиною, росією та Україною щодо реалізації “зелених коридорів” для експорту зерна морем. Про це повідомив Вахіт Кіріші, міністр сільського та лісового господарства Туреччини. Передає видання Milliyet.

За його словами, представники України, росії, Туреччини та ООН зустрінуться найближчим часом для обговорення розблокування українських портів для експорту зерна морем.

Міністр заявив, що між Києвом та Анкарою є домовленість про закупівлю зерна зі знижкою не менш як 25%. Проте переговори з українськими представниками ще тривають.

Але у них [в української сторони] є дилема щодо безпеки та експорту продукції. Вони хочуть, щоб Туреччина була як арбітр у цьому процесі. І росія, і Україна довіряють нам, — заявив Кіріші.

Через загрозу глобального голоду, ООН вже зверталась до володимира путіна, щоб він розблокував українські порти. Девід Бізлі, голова Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), заявив про те, що зернові силоси України переповнені, водночас 44 мільйони людей у ​​всьому світі можуть зіткнутися з голодом.

Водночас, Володимир Зеленський повідомив, що наразі формат безпекових гарантій для розблокування портів шукає Туреччина. Вона, за його словами, може стати посередницею в цьому процесі.

Зеленський вважає, що найкращими гарантіями для розмінування українських портів стане надання партнерами необхідної Україні зброї та розміщення її в регіоні.

корупція.інфо