Те що робляmь поляки для допомоги Україні – просто шeдeвр. Не тільки бaйрaктap. У Пօльщі розnочали нօвий збір коштів на 3 гeлiкoптери для Уkраїни

0

У Польщі розпочали новий збір коштів на допомогу ЗСУ. Цього разу поляки хочуть придбати для України три евакуаційні гелікоптери Мі-2 АМ-1. Один такий коштує 570 тисяч доларів.

Про це повідомила недавно заснована в Польщі організація “Озброїмо Україну”, яка планує регулярно закуповувати зброю для нашої країни. Відповідне повідомлення опубліковано на платформі збору коштів.

“Для розминки ми обрали вертоліт для використання Головного управління розвідки України (ГУР). Ми хочемо купити три. Техніку використовуватимуть для евакуації поранених бійців з поля бою. Це рятувальна зброя. Вони захистять українських воїнів від смерті. Придбаймо їх! Потім будуть гармати чи щось подібне, але спочатку гелікоптер. Купимо те, що потрібно для захисту вільної, демократичної України, а найбільше — для життя наших сусідів-українців!” — наголошують ініціатори кампанії зі збору коштів.

Поляки зазначають, що ці гелікоптери будуть обладнані необхідним медичним спорядженням.

За словами авторів ініціативи, ціна є відносно низькою, оскільки ці гелікоптери на особливих умовах виробляє в Україні компанія “Авіа-Грейд”.

Наразі з необхідних 8,2 млн злотих (майже 64 млн грн) зібрано 5,6 тис. злотих (44 тис. грн).

Гелікоптер МІ-2 АМ-1

МІ-2 АМ-1 – це одна з найпопулярніших моделей в Європі та Азії та є багатоцільовим гелікоптером, призначеним для вирішення різних завдань. Оскільки вертоліт оснащено двома двигунами і сама конструкція модифікованої версії легша за попередника на 450 кг, його можна експлуатувати як над містом, так і в гірській місцевості.

Кабіна МІ-2 АМ-1 виконана з композитних матеріалів. Гелікоптер має новітнє цифрове обладнання включаючи всі системи контролю роботи двигунів, системи контролю роботи редукторів із заміною всіх аналогових вузлів на сучасну цифрову консоль, що саме по собі забезпечує більш ефективне управління цією машиною.