Тепер правду дізнається весь світ: Як тільки Україну допустили до рослідування по ракеті в Польщі, “зявилися кадри, на яких дещо видно!”

0

Україні офіційно запропонували долучитися до групи, яка розслідуватиме інцидент. Ми готові надати усі дані та власних експертів, щоб отримати можливість ефективно відпрацювати інформаційну складову. Про це 24 каналу сказав радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.

Безумовно, український лідер довіряє своїм військовим, які вкрай ефективно працюють, зокрема – щодо захисту українського неба. 15 листопада Росія випустила по Україні понад 100 крилатих ракет й дронів-камікадзе – 70 з них вдалося збити.

Наші сили ППО працюють вкрай ефективно, як і усі інші наші військові, включно з Главкомом. Тому верховний головнокомандувач передовсім спирається на дані наших військових та нашої розвідки. Це абсолютно об’єктивна картина. Так і має бути в нормальній демократичній країні,
– наголошує Подоляк.

Після вибуху в польському Пшеводові слідчі досліджують залишки ракети, глибину кратера, встановлюють напрямок, звідки прилетіла ракета, і навіть обчислюють кількість використаного палива. Також кадри, на яких “можна побачити певну послідовність подій”.

Про це сказав голова Бюро міжнародної політики канцелярії президента Польщі Якуб Кумох на TVN24.

Кумох повідомив, що у Пшеводові працює польсько-американська слідча група і нагадав, що українська сторона також просила доступу до розслідування.

“Якщо обидві сторони погодяться, і, наскільки мені відомо, немає заперечень з американського боку, такий доступ може бути незабаром наданий. Якщо у слідчої групи не буде жодних зауважень на технічному рівні, напевно, не буде причин відмовляти українцям”, – сказав він.

На запитання, які докази мають слідчі, він відповів: “Уламки ракети, глибину кратера, експерти розраховують напрямок, звідки прилетіла ракета, навіть кількість використаного палива”. Він додав, що “є кадри”.

“Я б не хотів говорити про їхній зміст, тому що бачив їх у секретному режимі… Це наші звичайні фото з кордону, де дещо видно. Ви можете бачити постріли над Україною, ви можете бачити бої над Україною, в якийсь момент, за дуже короткий час, ви можете побачити певну послідовність подій. Ми також хотіли б донести це до української сторони і працювати разом з нею. Я хочу, щоб під час контакту з нашими слідчими українці першими побачили, які матеріали є в нашому розпорядженні”, – додав він.

"Є кадри, на яких дещо видно": з'явилися перші деталі розслідування ракетного інциденту в Польщі

Кумох нагадав, що 15 листопада війська Росії бомбили Україну, і саме “РФ несе повну відповідальність за все, що падає”.

“Сьогодні є багато свідчень того, що одна з ракет, яка мала збити російську ракету, не влучила в ціль, не спрацювала система самознищення, і ця ракета, на жаль, призвела до трагедії”, – підсумував він.

Президент Польщі Анджей Дуда 16 листопада пояснив, що інцидент із ракетами не був нападом на країну, а найімовірніше, – “нещасним випадком”.