Тепер зрозуміло чому в Кремлі так запанікували: Україна отримає від США секретну ракету, якої нема на озброєнні у жодній армії світу

0

Міністр оборони Резніков сказав про те, що українська армія буде переозброєна новими зразками і деякі з них озвучені як сенсаційні. Україна отримає протирадіолокаційну ракету, якої нема ще на озброєнні.

Її немає в списку нової військової допомогти від США на $270 млн, але є цікава річ як додаткові ракети до HIMARS, проте нсеред них теж немає такої ракети.

З 2018 року велась розробка спеціальної головки самонаведення для ракет, які використовує HIMARS для того, щоб вони могли знищувати радари ППО та контрбатарейні радари.

Ця розробка була профінансована з 2019 року і її термін готовності – 2023 рік.

Ми будемо першим користувачем та проводити його найкращі у світі випробування, а це говорить про справжню довіру Вашингтону Україні, бо передається секретна зброя, якої ще немає на озброєнні у армії США, для того, щоб ми її відтестували на реальному полі бою проти країни, яка має доволі просунуту ППО.

Це один із найголовніших сюрпризів цього пакету допомоги. Також сюди треба додати 580 боєприпасів Phoenix Ghost, які взагалі втаємничені. Їхній опис складається з приблизних характеристик, які не дають зрозуміти навіть призначення боєприпасів.

Є лише теорії. Якщо ця “пташка” може знаходитися у повітрі 6 годин і щось знищити, то це вже суперзброя. Це найбільш втаємничений баражуючий боєприпас, який використовують ЗСУ.

Україна готує інфраструктуру для передачі винищувачів F-16

Щодо авіації – Резніков зазначив, що наші аеродромні служби знайшли шляхи для того, щоб покращити інфраструктуру злітно-посадкових смуг для того, щоб приймати західні повнорозмірні винищувачі, в першу чергу – F-16.

Було прийнято стратегічне рішення не шукати літак під наші специфічні умови, а полагодити і привести до ладу всю аеродромну інфраструктуру. Це дає вибір з 5-6 літаків.

Німецькі зенітні САУ Gepard не змінять ситуацію на фронті

Очікувати, що Gepard щось змінять на полі бою не варто. Це системи 70-х років, у неї дальність вогню лише 3,5 км, це на 1,5 км менше, ніж може здійснювати боєць з переносного ракетно-зенітного комплексу Stinger, який на плечі розміщується, Gepard ще має радар, а використання радару на передовій перетворює установку на ялинку, яка всім помітна.

Україна перемагає Росію за допомогою технологій, а не кількості військових

Хочеться згадати і про баражуючий боєприпас, який ми уже використовуємо на полі бою. Це польські Warmate. Ці БПЛА були передані польською компанією і вони спроможні бути в повітрі до 40 хвилин і знищувати ворога за допомогою різних типів бойових частин – уламково-фугасною і кумулятивною. До речі, вони будуть закуповуватися далі для української армії і зараз ми маємо цілий спектр сучасних видів озброєння, які спроможні змінити картину на полі бою через використання асиметричних підходів – коли ми перемагаємо ворога не за рахунок кількості особового складу, а за допомогою нових ефективних технологій, які ми отримуємо від західних партнерів.

За матеріалам колонки військового експерта Сергія Згурця, передає Еспресо.