Терnець ypвався?! Китай вnерше gорікнув росії за війну проmu України

0

У Китаї вперше за час повномасштабної війни росії в Україні звернулися з докорами до Москви. Це сталося після масштабної ракетної атаки, яку окупанти влаштували 10 жовтня.

Так, речниця міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін на пресконференції заявила, що її країна звернула увагу на вибухи і Китай сподівається на зниження ескалації. Її цитує The New York Times.

“Всі країни заслуговують на повагу їх суверенітету і територіальної цілісності”, – рішуче заявила представниця міністерства.

“Необхідно підтримувати всі зусилля, які сприяють мирному врегулюванню ситуації. Ми сподіваємось, що зацікавлені сторони зможуть врегулювати питання шляхом переговорів”, – додала вона, зазначивши, що ескалація не відповідає нічиїм інтересам.

У ЗМІ зазначили, що, незважаючи на дипломатичне формулювання, це стало недвозначним докором росії. Раніше Китай утримувався від критики Кремля, і всі заяви були адресовані і РФ, і Україні.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Китаї закликали Україну та росію припинити вогонь та знайти спосіб мирного врегулювання конфлікту. Пекін офіційно заявляв, що його позиція щодо війни “послідовна і зрозуміла”, публічно виступаючи нібито на боці України, проте закиди у бік РФ ніколи не звучали.

Крім того, Китай став на бік росії, заявивши, що ніхто не має права позбавити її “важливої ролі” в Організації Об’єднаних Націй.

Війну в країні традиційно називали “конфліктом”, щоб зайвий раз не зіпсувати стосунки з Москвою.

Джерело