Тіхановська розповіла про роль білорусів в обороні Києва від росіян і розлютила мережу

0

При цьому вона не заперечує участь Білорусі у війні проти України

Білоруська опозиціонерка Світлана Тіхановська заявила, що наступ російської армії з боку Білорусі припинився завдяки білорусам. Ці слова викликали вкрай негативну реакцію мережі та обурили українців.

Про роль білорусів у війні в Україні опозиціонерка розповіла виданню “Настоящее Время”. Інтерв’ю проходило в Празі, адже Тіхановська покинула рідну Білорусь ще після президентських виборів у 2020 році.

“Білоруси проти війни, ми не підтримуємо це вторгнення. Лукашенко – колаборант. Він надав наші території для запуску ракет та військової техніки. Але білоруси показали вкотре свою мужність. Багато в чому завдяки їм припинився напад на Київ із боку Білорусі. Російська армія не почувалася комфортно на наших землях“, — заявила Світлана Тіхановська.

При цьому вона визнала, що Білорусь з перших днів війни стала співагресором щодо України, але провину за це поклала на невизнаного світовою спільнотою президента Олександра Лукашенка. Тіхановська вважає, що зараз він намагається абстрагуватися від цього заявами, ніби він зовсім не хотів російсько-української війни і нічого не знав про плани Кремля.

“Але відмитися вже не вдасться. Лукашенко має понести повне покарання за співучасть у цій війні”, — резюмувала вона.