Це буде Україні подарунок до нового року! Генсек НАТО зробuв історuчну заяву щодо встуnу України в альянс

0

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг відреагував на указ диктатора РФ Володимира Путіна “про визнання незалежності Запорізької та Херсонської областей”. Глава НАТО категорично заперечив легітимність такого “документу” та продовжує відстоювати територіальну цілісність України.

З такими словами Столтенберг виступив на екстреному брифінгу, оголошеному 30 вересня, повідомляє пресслужба НАТО. Він наголосив, що Путін оголосив про анексію території України, яка рівноцінна розміру Португалії.

Столтенберг наголосив, що союзники по НАТО ніколи не визнають анексії українських територій.

Генсек Альянсу наголосив, що НАТО не є стороною конфлікту, “але ми надаємо Україні підтримку, щоб вона могла захистити себе”, оскільки нинішня війна в нашій країні – це “найбільша ескалація з часів ІІ Світової війни”.

“Ми залишаємося рішучими у наданні підтримки Україні так довго, як це буде потрібно”, – запевнив Столтенберг.

На запитання журналіста, чи готовий Альянс розглянути заявку від України щодо прискореного вступу він фактично ухилився від прямої відповіді і зазначив, що кожна демократична країна має право подати таку заявку, союзники по НАТО в Мадриді заявили, що ми підтримуємо Україну і вибір нею її шляху

Рішення ухвалюватимуть усі 30 союзників шляхом консенсусу. Наша позиція зараз – надання підтримки”, – зазначив він.

“Наш головний меседж – ми всі разом із союзниками згуртовані в допомозі Україні. Ми хочемо, щоб Путін не виграв”, – запевнив Столтенберг.

Водночас, генсек НАТО вкотре повторив, що Альянс не є частиною конфлікту, але надаватиме підтримку Україні, щоб вона могла відстоювати право на самооборону, закріплене в статуті ООН