Це вам українці різдвяний подарунок! Щойно Байдeн підтвердив, що США готові надати Україні унікальну зброю. ВІДЕО

0

США передадуть Україні комплекти “розумних бомб” для ударів по російським штабам та підрозділам.

США планують озброїти українських захисників розумними бомбами, відомими як Joint Direct Attack Munitions (Спільним боєприпасом прямої атаки) або JDAM. Про це повідомляє CNN із посиланням на свої джерела. Телеканал у такий спосіб підтвердив більш ранню інформацію газети Washington Post про передачу такого типу зброї для ЗСУ.

Очікується, що бомби буде включено до нового пакету військової допомоги Україні. Що таке розумні бомби і як вони допоможуть Україні розповість Корреспондент.net

Снаряди потрібно переробити

США мають намір відправити Україні не готові боєприпаси, а комплекти, які перетворять існуючі некеровані боєприпаси або “тупі” бомби на високоточні “розумні”.

Відомо, що комплекти включають пристрої глобального позиціювання для підвищення точності. Вони можуть бути прикріплені до різних видів зброї та літаків, утворюючи спільні боєприпаси прямої атаки. Цю технологію використовували військові США для бомб вагою до 907 кг, застосовуючи її до бомбардувальників та винищувачів.

Водночас наразі невідомо, чи схвалив передачу JDAM Україні Байден або хтось із його головних радників.

«Постачання JDAM стане ще одним важливим кроком Вашингтона, щоб допомогти Україні відбити російські сили, що вторглися, надавши новий спосіб націлювання на російські підрозділи та штаби», – йдеться у повідомленні.