Це знuщumь армію Росії! Назвалu містmо – всі на шmурм: фаmальний удар ЗСУ. Чого чекати?

0

Місто Мелітополь — це ключ до деокупації всього півдня України і Криму надалі. Щойно буде звільнено Мелітополь, російське угруповання військ буде розрізано на дві частини. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він вважає, що одразу ж одна російська група військ буде фактично змушена відходити в окупований Крим — та, що нині перебуває на лівому березі Херсонської області. Тому що вони вже будуть під вогневим ураженням ЗСУ.

“Те угруповання військ РФ, яке залишиться на Сході України, не буде самодостатнім, оскільки зараз практично більшу частину логістики російські війська ведуть через окупований Крим. І в принципі Мелітополь — це великий логістичний хаб для російського озброєння, боєприпасів, снарядів, усього забезпечення, що необхідно”, — зазначив Мусієнко.

Втрата Мелітополя призведе до того, що:
по-перше, російські війська відходять;
по-друге — українська артилерія отримує вогневий контроль над частиною окупованого Криму, над його військовими об’єктами;
по-третє: російські війська на південному сході муситимуть відійти щонайменше до Маріуполя і десь там уже закопувати свої позиції;
по-четверте: українські збройні сили отримують можливість концентрувати війська на інших напрямках, бо тримати великі військові частини і з’єднання біля районів окупованого Криму тоді не буде потреби, бо контроль буде і так уже вогневий.

“І надалі, в разі, коли будуть ухвалені відповідні рішення, це дає можливість і варіанти розвитку подій для деокупації Кримського півострова. Тобто, ось чому настільки важливий Мелітополь. Це розуміють, всі. Це розуміємо ми, це, на жаль, розуміє і наш ворог, і це розуміють наші західні партнери. Я стільки публікацій у західних ЗМІ про місто Мелітополь не пригадую, як зараз”, — резюмував експерт.

З військової точки зору, для того, щоб російська армія залишила Крим, необхідно створити для неї такі самі умови, які Збройні сили України створили для окупантів на правому березі Дніпра на Херсонщині. Створення політичних передумов для такого кроку з боку Кремля виглядає набагато складнішим. Про це сьогодні, 17 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

Для того, щоб вирішити військове завдання, за його словами, потрібна блокада Криму.

“Це вогневий вплив по перешийкам. Можливо, найкращий варіант — це блокада з півдня, тобто ми переріжемо з’єднання Кримським мостом. І тоді угруповання сил у Криму виявиться фактично у такій самій блокаді, як Херсонське угруповання, лише значно більше. Піти з Криму вони завжди зможуть, але утримувати його стане для них дуже великою проблемою”, — наголосив гість ефіру.

З політичної точки зору, за словами Лакійчука, все впирається в психологію Путіна та рівень його обізнаності щодо становища російської армії на українському фронті. Лакійчук не виключає, що господар Кремля не повною мірою розуміє ситуацію.

“Наразі Путін не вважає, що він програє війну. Я не знаю, як, у якій формі йому доповідають, чи це вже особливості його психіки, але він упевнений, що Росія йде до перемоги. Коли не тільки виконавці, а й Путін зрозуміють, що Росія загнала себе в кут, Росія — міжнародний ізгой, як сказав Пєсков, нас ніхто не любити і любити не збирається, коли це дійде до Путіна, тоді можливе рішення на вищому рівні про повернення Україні Криму чи Донбасу”, — вважає Павло Лакійчук.

Окопи в окупованому Криму “точно не допоможуть” росіянам, а півострів буде повернуто під контроль України.

Джерело:korupciya.com