Це зраднuкu, які не мають права бути громадянами України: Зеленський в Різдво прuзупинив громадянство 13 священників УПЦ МП: ЗМІ названо прізвища

0

Українські ЗМІ повідомляють про те, що президент України Володимир Зеленський своїм указом в останні дні 2022 року призупинив громадянство низки священників УПЦ МП. Оскільки указ містить персональну інформацію, на сайті глави держави він не публікується згідно з чинним законодавством.

Про це пише LB.ua. За даними видання, загалом в указі згадано 13 високопоставлених церковників Московського патріархату, серед яких — підозрюваний у держзраді митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, а також близький до нього єпископ Ладижинський Сергій (Аніцой).

Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП: ЗМІ назвали прізвища

Як пише видання, громадянство для низки священників УПЦ МП Зеленський призупинив указом № 898/2022 від 28.12.2022. На сайті глави держави указу під таким номером немає: після документа з №896/2022 йде указ №899/2022.

Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП: ЗМІ назвали прізвища

Втім, констатує видання, відсутність указу у публічному доступі не дивна, адже він містить персональні дані, розголошення яких забороняється законом.

За інформацією джерел порталу, в указі мова йде про призупинення громадянства 13 представників УПЦ.

«Зокрема, йдеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, якому СБУ вручила підозру у держзраді. За наявною інформацією, він є власником російського паспорта. Також — вікарія Тульчинської єпархії, єпископа Ладижинського Сергія, який є до Іонафана дуже близькою людиною», – зазначено у повідомленні.

Згідно з даними джерел видання, в указі президента про призупинення громадянства України фігурують:

– Єлецьких Анатолій Іванович — митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, якому СБУ вручило підозру у держзраді.

Зеленський призупинив громадянство 13 священників УПЦ МП: ЗМІ назвали прізвища

– Аніцой Сергій Леонідович — вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій, на якого, за даними ЗМІ, записане усе майно Іонафана.

 Вініченко Володимир Семенович — архієпископ Новоазовський Варсонофій (Донецька єпархія)

– Градомський Віктор Анатолійович — протоієрей Віктор, настоятель храму Олександра Невського (Одеська єпархія)

– Донєнко Микола Миколайович — вікарний архієрей, єпископ Ялтинський Нестор

– Єгоренко Валентин Володимирович — митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, у якого СБУ проводила обшуки та знайшла російські паспорти «керівництва єпархіальних структур», зокрема його власний. Також було повідомлення про виявлення в єпархіальних комп’ютерах дитячої порнографії, вилучене відео вивчає слідство.

– Масленніков Олексій Олександрович — митрополит Роменський і Буринський Іосиф (Роменськая єпархія). Роменська єпархія також вирішила залишитися під омофором патріарха РПЦ Кирила Гундяєва й зупинила поминання за богослужінням митрополита Онуфрія.

– Середній Іван Петрович — митрополит Дніпропетровський і Павлоградський

– Скобіола Андрій Петрович — архієпископ Волноваський, вікарій Донецької єпархії, настоятель Святовасилівського чоловічого монастиря

– Таранов Олександр Борисович — архієпископ Ровеньківський і Свердловський Аркадій, який відзначився колабораціонізмом та втік до Росії.

– Швець Ростислав Пилипович — митрополит Симферопольський і Кримський Лазар

– Шинкарьов Віктор Сергійович — архиєпископ Костянтинівський Паїсій, а даними ЗМІ, брав активну участь в заходах терористичної організації «ДНР.

– Яковенко Ігор Федорович — митрополит Святогірський, вікарій Донецької єпархії, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври.