У Білорусі відмовилися від розміщення російських військових баз на своїй території і назвали причину

0

Білорусь наразі не потребує розміщення на своїй території російських військових баз. Рівень розвитку оборонних технологій армії РФ дозволяє протистояти НАТО безпосередньо з території Росії.

Про це в інтерв’ю пропагандистському РИА “Новости” заявив міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей. На його думку, достатньо буде розмістити російські військові бази в Смоленській області РФ.

Макей наголосив, що розмови про актуальність розміщення баз РФ у Білорусі внаслідок військового нарощування НАТО біля кордонів ведуться вже давно.

“Але на цей момент з урахуванням того високого рівня військових технологій, якого досягнуто сьогодні, я думаю, що немає особливого сенсу в розміщенні додаткових іноземних, у даному випадку російських військових баз на території Білорусі”, – заявив білоруський чиновник.

Проте він зазначив, що ніхто не знає, що може статися в майбутньому, але при цьому не можна виключати непередбачуваність партнерів.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що білоруська влада сподівається, що Україна та Росія укладуть мирну угоду про завершення війни, і на цей випадок вимагатимуть для себе гарантій безпеки.

Також нещодавно міністр закордонних справ Білорусі вперше назвав агресію РФ війною. Зокрема, Макей заявив, що РБ не розглядає можливість застосування будь-якої зброї “проти будь-кого”, а отже, виключив удар по Україні. За його словами, Білорусь нібито категорично проти використання ядерної зброї.

Разом із тим у Мінськ прибуло близько 130 “вагнерівців”, які розпочали тренування з білоруським охоронним підприємством “ГрандСервіс”. Цій фірмі нещодавно доставили партію форми, яку використовують ЗСУ. Схоже, агресор планує влаштувати провокації.

Зі свого боку самопроголошений білоруський лідер Олександр Лукашенко заявив, що мобілізація в його країні не проводитиметься. Водночас він пообіцяв “реагувати на можливі загрози”.