У Нідерланgах nіgтрuмалu забօрօну на вuдачу віз росіянам через вIйну в Уkраїні

0

У Нідерландах підтримали пропозицію заборонити видавати туристичні візи громадянам Росії через війну в Україні. Там звернули увагу, що заможні росіяни часто пов’язані з підтримкою путінського режиму.

Позицією країни поділився з RTL Nieuws міністр закордонних справ Вопке Гукстра. Він констатував, що російських туристів більше не чекають у Європі.

“У Європі ми виступатимемо за відмову від туристичних віз. Ми проводимо чітку різницю між туристичними візами та іншими візами”, – пояснив Гукстра. Іншими категоріями є, наприклад, візи для навчання, відвідування сім’ї, біженці або для довгострокового проживання.

Гукстра заявив, що простих росіян у такий спосіб не карають за війну: “З одного боку, ви хочете міжособистісного спілкування, а також хочете встановити різницю між державою Росія та російськими громадянами. Водночас ми бачимо, що переважна більшість людей, які приїжджають, витрачають гроші. Це часто багаті росіяни, які також пов’язані з режимом”.

Нагадаємо, найближчими днями міністри закордонних справ європейських країн обговорять у Празі питання про те, чи варто запроваджувати європейську заборону на в’їзд російських туристів. Однією з країн, які ще проти, є Німеччина. Деякі країни ЄС вже обмежують видачу віз росіянам, наприклад, країни Балтії та Чехія.

Чи дійдуть країни до єдиного рішення, невідомо. “Є країни, які дуже відверті, а інші – вагаються. Дипломатичні зусилля спрямовані на узгодження заборони на ці туристичні візи”, – резюмував Гукстра.