У Росії визнали, що війна проти України затягнулася, і заявили, що готові на “мирне врегулювання”, але не на умовах Києва

0

У Росії визнали, що війна проти України затягнулася, і заявили, що готові на “мирне врегулювання”, але не на умовах Києва

Заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін заявив, що війна проти України затягнулася і будь-які прогнози про час її завершення зараз неспроможні. Також він поскаржився, що Захід підтримує Україну у протистоянні з Росією.

Крім того, Галузін заговорив про виплату репарацій та трибунал для російських воєнних злочинців. Про це він розповів в інтерв’ю російським пропагандистським ЗМІ, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

За словами заступника глави МЗС РФ, будь-які прогнози щодо часу завершення російсько-української війни неспроможні. Він визнав, що військове протистояння набуло затяжного характеру.

Водночас Галузін поскаржився, що Захід налаштований підтримувати Україну до повної та беззаперечної перемоги, яка передбачає деокупацію всіх українських територій.

“Мало того, західники ще й розраховують на те, що ми виплачуватимемо репарації та займатимемося відновленням України. Розмовляють про наміри провести трибунали, засудити та притягнути до відповідальності керівництво нашої країни”, – пожалівся заступник міністра.

У Міністерстві закордонних справ РФ уже не заперечують політичного врегулювання війни проти України, але не на умовах Києва. Михайло Галузін вважає “абсолютно неприйнятними” мирні ініціативи українського лідера Володимира Зеленського.

“Очевидна повна неадекватність рішень і вчинків нинішнього київського режиму, чиї політики добре відомі своєю необов’язковістю, недоговороспроможністю і відвертою русофобією. І хоча Росія не відкидає варіанту переговорів і політичного врегулювання, але на умовах, що висуваються українським керівництвом, ми розмовляти не збираємося”, – висловився він.

На його думку, діалог тепер залежить винятково від готовності Києва та його західних кураторів “до справжнього політико-дипломатичного вирішення” війни, яку він назвав “кризою”.

Галузін також охарактеризував як “так звані” та “абсолютно неприйнятні” мирні ініціативи Зеленського, за умов виконання яких країною-агресором Київ готовий розмовляти з Кремлем.

“Абсурдною є і пропозиція українського лідера зробити жест доброї волі та вивести російські війська з території України до Різдва. Неясно також, як з усіма цими тезами та закликами поєднується підписаний Зеленським 30 вересня указ про “неможливість” переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним”, – заявив російський дипломат.

UAINFO