Україна в НАТ0! Дуда і Зеленськuй Прямо у Львові: Презuденти шоkували всіх – перші подробuці!

0

Президент Володимир Зеленський сподівається на конкретні рішення щодо членства України в НАТО на саміті Альянсу, який відбудеться влітку у Вільнюсі.

Про це він заявив у Львові на пресконференції з президентами Польщі та Литви

“Що стосується Вільнюса. На сьогодні просто підтримки України у вигляді риторики про відкриті двері недостатньо. А саме недостатньо для мотивації нашої держави, а якщо говорити конкретніше – недостатньо для мотивації наших воїнів”, – сказав Зеленський.

Він навів приклад отриманого статусу кандидата на вступ до Євросоюзу, як конкретне рішення, яке мотивує Україну.

“Нам потрібні кроки вперед. Рішення буде у Вільнюсі. Ми дуже очікуємо потужні кроки. Ми очікуємо на щось більше, ніж відкриті двері. Такі речі мотивують, як кандидатство в ЄС. Що все це правда, що нас не годують обіцянками, що дійсно нас бачать серед рівних. Відкриття діалогу про вступ до ЄС цього року мотивує боротися. Так само, як і кроки вперед на Вільнюському саміті”, – сказав президент.

Щобільше Президент Литви Гітанас Науседа наголошує на важливості просування в процесі євроатлантичної інтеграції України.

“Сьогодні війна триває. І порушується територіальна цілісність України. Спершу необхідно її відновити. Водночас членство України в НАТО не може бути викреслено з порядку денного. Ми маємо узгодити алгоритми та формули, які ми використовуватимемо, щоб рухатися далі в цьому аспекті”, – заявив Науседа на пресконференції з президентами України та Польщі у Львові.

Він наголосив, що Литва зі свого боку робить усе можливе, щоб Україна змогла скористатися принципом “відкритих дверей”, який пролунав на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 році.

Джерело