Україна в НАТО – Історична подія, війна відразу піде за іншим сценарієм. Віже відома дата – Переможемо окупанта разом

0

Україна розраховує на розгляд на наступному саміті НАТО її заявки щодо членства в Альянсі і закликає партнерів проявити таку саму сміливість, яку демонструють українські військові. 

Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн-виступу на засіданні Парламентської асамблеї НАТО в Мадриді.

Стефанішина зазначила, що сьогодні Україна забезпечує мир і безпеку на східному фланзі НАТО, а безпрецедентна підтримка в українському суспільстві євроатлантичних прагнень свідчить про глибоке розуміння значення колективної безпеки в Європі і НАТО як найефективнішої безпекової організації, яка захищає мир. Водночас вона зауважила, що повернення до порядку денного ядерної загрози створює найбільш критичну безпекову ситуацію у світі з часів Другої світової війни і вимагає екстраординарних рішень і від України, і від демократичного світу.

«У ці дні час в Україні летить швидко. Ви бачили разючі зміни на лінії фронту… Наближається саміт НАТО, і я не думаю, що український народ толеруватиме загальні дипломатичні фрази про підтримку моєї країни, хоча ми цінуємо кожний елемент вашої допомоги. Ми очікуємо, що Альянс продемонструє такі ж мужність і сміливість, як і ми зараз. Ми розраховуємо бути частиною рішень, які будуть ухвалені принаймні через пів року», – сказала Стефанішина.

Вона висловила переконання, що відповідь Альянсу на євроатлантичні прагнення України буде перемогою над російською пропагандою і підтвердженням того, що НАТО не має страху, що не існує жодної сили, здатної здолати демократію.

Насамкінець віцепрем’єр-міністр висловила надію на продовження дуже грунтовного діалогу щодо очікувань України і рішень, які будуть ухвалені надалі.

Тим часом, варто зазначити, що у НАТО після вторгнення Росії в Україну зрозуміли, що колективна безпека є запорукою існування. Через це члени Альянсу працюють над тим, щоб зберегти єдність надалі.

Міжнародний експерт з питань безпеки Ендрю Міхта в інтерв’ю українському каналу розповів, як змінюється стратегія та бачення НАТО після вторгнення Росії в Україну. За його словами, у випадку США “зараз це дуже драматично змінюється”.

Голова коледжу з питань вивчення міжнародної безпеки у Центрі Джорджа Маршалла зазначив, що США впроваджують програму реформування армії до 2035 року, “яка повинна якісно змінити збройні сили до того часу, а можливо трохи раніше”.

Європейські партнери після мадридського саміту чітко зрозуміли, що колективна безпека є запорукою існування. Раніше впродовж певного часу фінансуванню та функціонуванню колективної безпеки не приділялося достатньо уваги. На реформи членам Альянсу буде потрібен час,
– сказав Ендрю Міхта.

Він підкреслив важливість, що сьогодні НАТО є політично об’єднаним. “Ми працюємо над тим, щоб ця єдність збереглася і надалі. Це дуже важливо з політичної точки зору, адже Путін намагається розбити цю єдність”, – зазначив він.

За оцінками експерта, НАТО знадобиться кілька років для повної реформи. Він впевнений, що європейці за підтримки США є дієздатною силою.

Вони прикриті ядерною парасолькою заради того, щоб стримання Росії було ефективним,
– додав експерт.

На його думку, Україна своїм опором Росії нейтралізувала “побоювання двох театрів бойових дій, які готували Росія та Китай для Заходу – один в Східній Європі, а інший – в Індо-Тихоокеанському регіоні”.

Ендрю Міхта зазначив, що Україна фактично стримує “російський наступ на Європу”. Тож це досить вагомий фактор як і для окремих її союзників, так і всього Альянсу НАТО, аби підтримати ініціативу членства нашої держави.