Українець Ігор Клименко став найкращим студентом світу і отримав $100 тис. для вдосконалення свого робота для poзмінyвання

0

Українець Ігор Клименко, студент Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського став найкращим студентом світу за версією премії Global Student Prize. Він отримав нагороду – 100 000 доларів – як студент, що здійснює найбільший реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство.

Ці кошти хлопець витратить на розвиток свого винаходу – робота для розмінування Quadcopter Mines Detector. Про це у Facebook повідомила українська громадська діячка та підприємниця, голова громадської спілки “Освіторія” Зоя Литвин.

У плани українця також входить масове виробництво таких пристроїв

Роботів для розмінування Ігор почав розробляти ще навчаючись у 5-му класі, коли тільки почалася війна Росії проти України. За останні два роки він створив перший прототип і презентував його на міжнародних конкурсах та виставках.

Цей винахід українського студента допоможе зберігати життя мирних мешканців та військових.

“Знаю, що Ігор гучно впроваджуватиме позитивні зміни на глобальному рівні, а його перемога ще раз показала світові – Україна – це держава вільних, розумних, нескорених людей, які залишаються драйверами розвитку навіть під час війни”, – написала Литвин.

Ігор розповів, що, попри повномасштабну війну з РФ, він щодня продовжує навчатися, аби здобути якісну освіту, яка допоможе відбудовувати Україну після нашої перемоги.

“Я мрію, щоб Україна виросла. Ми вже рухаємося вперед і попри війну маємо свій впевнений голос на світовій арені. Україна – сильний гравець. І в науковій, і у військовій сферах. Свій внесок у перемогу вбачаю у розмінуванні територій своєї країни. І цю справу хочу започаткувати не за кордоном, а саме на рідній землі. Ми маємо відбудувати Україну. І вона досягне неймовірних вершин уже в найближчі роки”, – сказав він.

Українець Ігор Клименко став найкращим студентом світу і отримав $100 тис. для вдосконалення свого робота для розмінування

Як повідомляв OBOZREVATEL, найбільш замінованим регіоном України після російської окупації є Сумська область. На початок робіт із пошуку й знешкодження вибухонебезпечних предметів, понад 47% її території було заміновано.