Українці викрали в російської армії “ Урал ” , повний зброї , і передали його ЗСУ : як усе було .

0

Мешканець села Пироговичі на Київщині Віталій “ Долар ” на початку повномасштабного російського вторгнення разом із односельчанами вкрав ” Урал ” окупантів .

Машина виявилася заповнена зброєю , її вони згодом передали українським захисникам . Прикметно , що самі росіяни пропустили техніку , марковану їхніми розпізнавальними знаками , не запідозривши одразу , що водій – не свій . За словами Віталія , на другий день війни вiн iз товаришем рушив до військкомату в райцентр Іванків .

Зворотною дорогою поряд вже точився бій , але вони побачили пустий російський ” Урал ” і вирішили вкрасти його . Вже у селі виявилося , що він повний зброї .

” А що її там заводити – МОЖНа й без ключів … Стояли їхні блокпости ( окупантів . Ред . ) , то я поїхав обхідними шляхами . Доїжджаю до центру села – перекрито . Лечу на повних парах , a BOHU роз’їхалися , щоб мене пропустити . Потім побачили , що я ж не їхній . Вибігає один , махає автоматом .

А я що , показав їм … і поїхав ” , – розповів чоловік . Момент того , як вантажівка із ворожим символом V на повній швидкості промчала селом , бачили односельчани Віталія . Вони порівняли це зі сценою з фільму про пограбування , але зізналися : не одразу зрозуміли , що за кермом російського ” Урала ” може бути свій .

” Я зателефонувала у військкомат , розповіла про це , а мені відповіли , що володіють інформацією . Потім нам сказали , що це наші хлопці вкрали машину і там багато зброї . Роблю другий дзвінок у військкомат : порадили роздати зброю розповіла тероборонiвцям , які її не отримали ” , односельчанка Віталія .

Ще один його земляк Микола допомагав зберегти ” Урал ” . Він випадково став свідком того , ЯК чоловіки в цивільному крутилися біля ворожої техніки й планували розібрати зброю , щоб іти воювати . ” Кажу , не піде так : і це вкладете , і вас розстріляти можуть …. Ми відігнали машину до кінця села й накрили . Я акумулятори познімав . Через тижд наші вже самі ” розформували ” цю техніку . По армійці приїхали , забрали на відновлення ” , зазначив чоловік .