В ці хвилини! Кім прuголомшuв: nрорuв на Півдні – Херсону прuготуватuсь. ЗСУ вже там, сльози щастя!

0

Віталій Кім в інтерв’ю УНІАН розповів про те, якої ситуації можна чекати на Миколаївському і Херсонському напрямках фронту.

Рухаємося спокійно, тому що ми економимо наших солдатів, боремося за кожне життя і не кидаємо в лоб. Тому військовим доводиться працювати більш акуратно. Кримський міст, як кажуть військові аналітики, ускладнив логістику через півострів. Це по-будь-якому буде впливати, але через певний проміжок часу. На даний момент вогневий контроль Антонівського і Каховського мостів впливав на те, що у російських окупантів є проблеми з логістикою.

Я сподіваюся, що Кримський міст серйозно вплине на плани. Росіяни тепер принаймні розуміють, що таке можливо, і що він може остаточно впасти, зазначив Кім

Після звільнення Херсону, ми звільнимо наших людей, які сім місяців перебувають в окупації. Друге – це відстань до лінії фронту. Дніпро дуже складно форсувати, тому це буде хороша точка. Росіяни вже готуються захищатися за Дніпром. На Херсоні ми не збираємося зупинятися. У військових стоять завдання звільнити все.

Миколаївська область обстрілювалася щодня з початку війни. Безпосередньо місто з 230 днів обстрілювали 200 днів. Якщо чесно, до цієї історії ми звикли. Б’ють вони по цивільних об’єктах, об’єктах критичної інфраструктури, а також по об’єктах, які вони видають за військові (школи, садки, університети, сільськогосподарські підприємства, морська і портова інфраструктура). 12 найбільших аграрних підприємств знищені або пошкоджені. Місто переживає спокійно, військові працюють, ППО працює.

Ситуація складна, але контрольована. Ще в квітні був підірваний водопровід, який з Дніпра постачав чисту воду для Миколаєва. Після цього певний період не було води, а зараз вода живиться з іншого джерела. Вона набагато гірше і непридатна для пиття, призначена для технічного використання. У зв’язку з тим, що вода надходить поганої якості, у нас почастішали поломки. Тому і місто перерите. Частково це пов’язано і з обстрілами, тому що, припустимо, в дорогу потрапили, а під дорогою був водопровід.

Зараз окупанти атакують крилатими ракетами критичну інфраструктуру по всій Україні. Логічно, що їм по нас не треба стріляти крилатими ракетами, так як вони дорогі. До нас вони дістають ракетами С-300, якими вони нас обстрілювали десь в 90% випадків. Тому не можу сказати, що вони якось зараз у нас змінили свою тактику. Швидше вони по-іншому почали працювати по всій країні.

Вони змінюють траєкторію, літають і шукають слабкі місця в нашій системі протиповітряної і протиракетної оборони. Інтервал вони могли збільшити, щоб тримати в напрузі всю Україну. У них в РФ є такий наратив, що новини надходять в онлайн-режимі. “Ось вам новий вибух”. Тобто їм добре зайшло, коли весь день російські новини говорять про якийсь вибух і крутять це 20 разів. Їм це вигідно для своїх російських новин.

Створюють ілюзію успіху і перебивають цим інформаційним шумом реальні провали на фронті. Давайте поговоримо про систему ППО. Наскільки вона зараз справляється?  Ми не можемо обговорювати нашу систему ППО. Можу сказати, що наші воїни зараз показують хорошу якість роботи і великий відсоток збитих ракет там, де це можливо. На цьому з приводу ППО все, тому що будь-яка інформація може нашкодити.