В Укрaїні хoчуть заnрoвaдumu крuмiнaльну відnовiдальність за махiнації із кօштaмu ЄС

0

Про це повідомили у Бюро економічної безпеки (БЕБ). Там зазначили: окрім самого БЕБ у розробці нової норми беруть участь МВС та інші держоргани.

“БЕБ спільно з МВС та іншими державними органами розробляє нову норму Кримінального кодексу, попередньо статтю 210-1 “Нанесення збитків фінансовим інтересам Європейського Союзу”, якою передбачається кримінальна відповідальність щодо незаконних дій з коштами ЄС. … Насьогодні здійснюються процедури узгодження остаточної редакції відповідної норми”, – йдеться у повідомленні.

Разом з тим, 7 липня Європарламент підтримав виділення Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги. Гроші спрямують на забезпечення невідкладних бюджетних потреб. Кошти надаються у вигляді кредиту, але на пільгових умовах – відсотки по ньому покриє Євросоюз.

“Рішення одного з ключових органів ЄС було ухвалено в безпрецедентно короткі терміни. Згідно з інституційними процедурами в ЄС, згадана пропозиція Європейської комісії має бути також підтримана Радою Європейського Союзу, після чого відповідне рішення набуде чинності”, – пояснили в Мінфіні.

Ці кошти – перша частина пакету на 9 млрд євро, який Єврокомісія (ЄК) анонсувала ще в середині травня. 1 липня ЄК внесла офіційну пропозицію щодо виділення 1 млрд євро, тепер це рішення ухвалили євродепутати.