“Ваnще нє хочу уєзжать”: скандальнuй мuтрополит Павло заявuв, що не збuрається вuселятися з Лаври

0

Ієрарх поскаржився, що проти нього запровадили санкції і нібито “хочуть забрати громадянство”.

Скандальний намісник монастиря УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі митрополит Павло записав відеозвернення, в якому категорично заявив, що не буде звільняти приміщення Лаври.

У відеозверненні Павло заявив, що він та його “братія” нікуди йти не збираються.

Ієрарх звинував Міністерство культури у тому, що відомство нібито “робить непорозуміння між людьми”, водночас запевнив, що “не виступає проти держави”.

“Ми не маємо наміру виселяться і не будемо, так як зараз є закони, які на боці людини. (Не треба. – Ред.) нам погрожувати, що з нами розправляться – це не 1917-й рік. Сьогодні є світова спільнота, є якась культура. Ми ще не починали молитися так усердно, щоби Господь показав чудо, але, напевно, все ж таки, нас заставлять”, – він.

Павло поскаржився, що проти нього запровадили санкції і нібито “хочуть забрати громадянство”. Також митрополит спробував запевнити, що ні він, ні інше духовенство УПЦ МП не є колаборантами.

“Ми не колаборанти, ми громадяни своєї країни, ми люди, які тут живуть з 1988 року, у багатьох немає іншого місця, крім цього”, – зазначив Павло.

Зазначимо, що у відеозверненні інші монахи Лаври не брали участі. “Компанію” Павлу склали його “колеги”-архієреї УПЦ МП— митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир (Мельник) та митрополит Вінницький і Барський Варсонофій (Столяр), а також понад десяток вірян.

Варто зауважити, що сьогоднішня промова митрополита Павла дещо врівноваженіша, ніж попередня. Позавчора він знову відзначився нападками на адресу української влади та ПЦУ, а також заявив, що “апокаліпсис починається з України”.