Вчора пізно ввечері “Рамштайн” закінчився і ви не повірите, тепер нам нададуть те, на що ще вчора навіть не надіялися і просили це впродовж 9-ти місяців

0

Україна отримає ППО, щоб захистити об‘єкти критичної інфраструктури

Американці лобіювали питання надання Україні сучасних систем протиповітряної оборони. Про це повідомив міністр оборони США Ллойд Остін на пресконференції після так званого формату «Рамштайн-6», передає кореспондент Володимир Рунець.

Зазначається, що причиною цьому стало те, що війна Росії проти України незаконна, але агресія Росії лише об‘єднала як українців, так і її партнерів. І особливо останні ракетні удари по містах.

На запитання, коли небо в Україні стане безпечним, Остін відповів: «Коли в нас буде достатньо систем».

Наголошується, що мова йде не про те, щоб захистити всю Украіну, а про об‘єкти критичної інфраструктури, які Росія продовжить атакувати.

Як відомо, 12-13 жовтня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося  чергове засідання контактної групи з оборони нашої країни, так званий «Рамштайн-6». Для участі в засіданні до Брюсселя прибули голова Пентагону Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк А. Міллі.

Серед інших результатів зустрічі:

  • Франція обіцяє поставити Україні 3 LRU РСЗВ (модернізовані M270).
  • Німеччина найближчими тижнями передасть Україні САУ Panzerhaubitze 2000 та РСЗВ Mars-2.
  • Канада надасть Україні 500 тисяч одиниць зимового військового одягу, артилерійські снаряди та забезпечення супутникового зв’язку.
  • Нідерланди передадуть Україні зенітних ракет на 15 млн. євро
  • Україна ще має отримати NASAMS від США. Це комплекси ППО малого радіусу. Також Київ очікує німецькі системи IRIS-Т .

Президент України Володимир Зеленський неодноразово звертався до союзників із проханням надати ПВО та закрити українське небо від російських ракет. Зокрема, Ізраїль відмовився поставити свої системи ППО .

У Брюсселі відбулася зустріч міністрів оборони у форматі "Рамштайн". Що відомо

Джерело