Весь світ б’є на сполох… трагедія світового масштабу…Ситуація на станції дійшла до межі : вже загинув працівник Запорізької АЕС – російські військові знову обстріляли Енергодар , є загиблий та поранені .

0

Сьогодні обстріляли поранені . російські військові знову Енергодар , Є загиблий Ta 14 серпня 2022 року російські окупанти з 15:00 до 15:30 зробили щонайменше 6 пострілів по M. Енергодар . Про це повідомляє інтернет видання Префікс Медіа з посиланням на телеграм канал Енергоатом . Внаслідок обстрілів загинув працівник Запорізької AEC , майстер цеху Марко Максим Петрович . Ще двоє енергодарців отримали поранення і наразі доправлені до спеціалізованої медико – санітарної частини Енергодару . Щирі співчуття рідним Ta близьким загиблого .

Ще двоє енергодарців отримали поранення і наразі доправлені до спеціалізованої медико – санітарної частини Енергодару . Щирі співчуття рідним Ta близьким загиблого . << Вторгнення росії Ta її подальша присутність на ядерних об’єктах України підвищують ризик ЯДЕРНИХ значно інцидентів і аварій » , – спільна заява 42 країн та ЄС « Неспровокована невиправдана загарбницька війна російської Федерації проти України , суверенної держави , € грубим порушенням міжнародного права , зокрема Статуту ООН » , – йдеться у спільній заяві Європейського Союзу та 42 країн , опублікованій на сайті делегації ЄС при міжнародних організаціях у Відні .

Країни висловили рішучу підтримку важливості основоположних семи стовпів ядерної безпеки та водночас зазначили , що « велику небезпеку для цих принципів становить контроль росії Запорізької атомної електростанції найбільшої АЕС Європи » . – « Розміщення російського військового персоналу та озброєння на ядерному об’єкті € неприйнятним і порушує принципи безпеки та гарантій , які всі члени МАГАТЕ зобов’язалися поважати . Присутність російських військових сил на Запорізькій атомній електростанції заважає оператору Ta Українській владі виконувати СВОЇ зобов’язання 3 ЯДЕРНОЇ та радіаційної безпеки відповідно До міжнародних конвенцій і стандартів безпеки МАГАТЕ , а також заважає МАГАТЕ виконувати свій мандат із гарантій » , – відзначається у заяві .Країни висловили рішучу підтримку важливості основоположних семи стовпів ядерної безпеки та водночас зазначили , що « велику небезпеку для цих принципів становить контроль росії Запорізької атомної електростанції найбільшої АЕС Європи » . – « Розміщення російського військового персоналу та озброєння на ядерному об’єкті € неприйнятним і порушує принципи безпеки та гарантій , які всі члени МАГАТЕ зобов’язалися поважати . Присутність російських військових сил на Запорізькій атомній електростанції заважає оператору Ta Українській владі виконувати СВОЇ зобов’язання 3 ЯДЕРНОЇ та радіаційної безпеки відповідно До міжнародних конвенцій і стандартів безпеки МАГАТЕ , а також заважає МАГАТЕ виконувати свій мандат із гарантій » , – відзначається у заяві .

Країни закликали росію негайно вивести СВОЇ ВІЙСЬКА ІЗ ЗАЕС і всієї території України : « Ми закликаємо російську федерацію негайно вивести свої військові сили та весь iнший несанкціонований персонал iз Запорізької атомної електростанції , її найближчих околиць та всієї України , щоб оператор Ta Українська влада МОГЛИ відновити свої суверенні обов’язки в межах міжнародно визнаних кордонів України та законний оперативний персонал може виконувати свої обов’язки без зовнішнього втручання , загрози або неприйнятно важкиИХ умов праці » . Крім того , учасники заяви висловиЛИ підтримку МАГАТЕ з надання допомоги Україні у сферах ядерної безпеки Ta впровадження гарантій під час триваючої війни росії , « поважаючи при цьому повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою » .

Також підписанти засвідчили , що вторгнення росії та її подальша присутність на ЯДЕРНИХ об’єктах України значно підвищують ризик ядерних інцидентів і аварій . « Ми рішуче засуджуємо використання росією дезінформації для спроби виправдати свої незаконні дії в Україні . Міжнародна спільнота притягне росію до відповідальності за її агресію , і росія має понести повну відповідальність за свої протиправні дії в Україні » , — наголошується у заяві .