Відео. Зеленський розповів, що вразило його у зруйнованій Бучі: “Реальність виявилася набагато страшнішою”

0

Інтернет видання uazsu.fun з посиланням на obozrevatel, повідомляє.

Президент України Володимир Зеленський розповів про перші враження від побаченого у Бучі Київської області після звільнення міста від російських окупантів. За його словами, у місті панувала тиша і кругом лежали мертві люди.Він порівняв побачене з фільмом про війну, з тою різницею, що реальність виявилася набагато страшнішою. Про це президент розповів в інтерв’ю американському телеканалу NBC, яке показали в межах Фестивалю ідей Інституту Аспена.

“Коли ти дивишся кіно, щось на зразок “Врятувати рядового Раяна”, то ти в шоці від того, як все відбувається – якого рівня зйомки, якого рівня графіка. Ти розумієш, що це неможливо, що таке буває лише у кіно. Тобто, ти не до кінця віриш. А те, що ми побачили в Бучі – це страшне відчуття і розуміння, що це виглядає, як в кіно. У жорсткому кіно про війну, про наслідки війни.

Але ти в цей момент розумієш, що це не муві, не книга, не байопік, а це – реальність. І ця реальність страшніше за те кіно, про яке я згадував. Там немає стільки крові, як у Тарантіно, немає стільки пострілів, як у Спілберга. Там просто була тиша, мертві люди, мертва техніка і все зруйновано. І ти розумієш, що реальність страшніша за будь-яке кіно”, – сказав Володимир Зеленський.

Він наголосив, що раніше не вірив, що люди спроможні на такі катування – коли в колодязях знаходили людей з зав’язаними руками, зґвалтованих і розстріляних.

“Я просто не знав, що так можуть робити люди, з якими ми ще 30 років тому жили в одній країні”, – сказав шостий президент України.

За словами Зеленського, побачене у зруйнованій Бучі змінило його ставлення до людей.

Як відомо, після повномасштабного російського збройного вторгнення в Україну місто Буча Київської області перебувало під окупацією з 28 лютого по 31 березня. 25 березня президент Володимир Зеленський присвоїв містам Буча та Ірпінь на Київщині статус “Місто-Герой”.