“Віgчує вагу кожної ракеmи”: Зеленський розповів, як отримати від росії компенсацію за руйнування

0

В Україні вигадали, як отримати від росії компенсацію за руйнування

Україна запропонувала державам-партнерам розробити механізм і підписати спільний договір, за яким збитки заподіяні нашій країні окупантами компенсуватимуться із заморожених російських активів, які перебувають за межами росії.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні у п’ятницю, 20 травня.

“Пропонуємо партнерам у законний спосіб визнати, що росія має понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини”, — сказав він.

При цьому Зеленський зазначив, що ця угода працюватиме не лише в контексті поточної війни, а і як покарання будь-якого іншого потенційного агресора, який ризикне розпочати агресію проти однієї з країн-підписантів.

Їм передбачено, що активи держави-агресора, які перебувають у юрисдикції будь-якої з країн, що підписали договір, мають бути заморожені або заарештовані, а потім конфісковані та передані до спеціального фонду. З цього фонду всі постраждалі від війни зможуть отримати компенсацію.

“Це буде справедливо і росія відчує справжню вагу кожної ракети, кожної бомби, кожного снаряда, які вона випустила за нами”, — додав президент.

Зеленський зазначив, що реалізація цього задуму не буде простою, але у світі вже розпочалися дискусії щодо необхідності створення такого механізму.