Вiйcькa РФ зaлuшuлu пеpедoві пoзиції в Кисeлiвці за 15 км від Хeрсoна: в ISW пoяснили, що це ознaчає

0

Супутникові знімки відомих російських позицій у Киселівці (15 км на північний захід від Херсона) показують, що вся військова техніка РФ, крім чотирьох машин, відійшла зі своїх передових позицій. Фактично це ставить під загрозу здатність окупантів вести оборонні дії на північно-західних околицях Херсона.

Таких висновків дійшов американський Інститут вивчення війни (ISW). Звіт за 12 вересня було опубліковано на офіційному сайті аналітиків. Останні події, як вказали вони, узгоджуються з чутками про те, що війська “Донецької народної республіки” покинули Киселівку й відійшли до Дніпра.

“Очевидне виведення російських військ із цієї позиції… передбачає, що російські війська в цьому районі відчувають безпосередню загрозу“, – заявили експерти.

Зазначається, що контрнаступ України на півдні продовжує значно впливати на бойовий дух і військовий потенціал загарбників.

Киселівка – це важлива з оперативного погляду точка для військ РФ навколо Херсона, оскільки це останній великий населений пункт як на шосе E58, так і на залізничній лінії між нинішніми українськими позиціями й окупованою Чорнобаївкою.

За словами речниці оперативного командування “Південь” Наталії Гуменюк, сили противника, дислоковані вздовж правого берега Дніпра в Херсонській області, намагаються вести переговори про капітуляцію під егідою міжнародного права. Це говорить про успіхи дій ЗСУ на півдні “навіть якщо видимість цієї осі обмежена зміщенням фокусу на Харків”.

“Українські сили продовжують добиватися вражаючих успіхів у Херсонській області та неухильно знижують моральний дух і бойові можливості російських військ у цьому районі”, – заявили в ISW.

Карта бойових дій в Україні
Карта лінії фронту на півдні України

Джерело: Obozrevatel