Вони щось знаюmь: СШA вneршe з 24 лютого радять всім амерuканцям неrайно покuнутu Україну – ЗМI

0

Державний департамент радить громадянам США покинути Україну, у відомстві заявляють, що Росія «нарощує сили» проти мирного населення. Повідомлення стало першим випадком з початку війни в лютому, коли США конкретно попередили, що цілями можуть бути цивільні та урядові будівлі, передає Politico.

Росія «нарощує сили» щодо нанесення ударів по цивільній інфраструктурі «найближчими днями», – йдеться в повідомленні Держдепартаменту ввечері в понеділок.

У посольстві порадили громадянам покинути Україну наземним транспортом, «якщо це безпечно».

Станом на зараз, Росія випустила по Україні близько 3,5 тисяч крилатих ракет, заявив напередодні президент Володимир Зеленський.

«Удари російської артилерії просто неможливо порахувати», — сказав він.

Вбивство Дар’ї Дугіної — дочки російського ультранаціоналіста Олександра Дугіна — під час вибуху автомобіля на вихідних спонукало деяких російських націоналістів закликати до нових ударів по Україні. У Росії очікувано звинуватили в смерті Дугіної українців, натомість українська сторона припускає, що це могло бути результатом внутрішньої конфронтації в самій РФ

Війна забрала життя 9 000 українських військових, заявив цього тижня український генерал та Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Організація Об’єднаних Націй підрахувала, що внаслідок нападів Росії загинули 5587 мирних жителів

Насильство також викликало побоювання в сфері ядерної небезпеки; У понеділок піж час російських атак поблизу атомної станції в Нікополі отримали поранення чотирьох людей. Світові лідери закликали Росію припинити атаки поблизу Запорізької АЕС.

Світ зіткнувся з «моментом максимальної небезпеки» з точки зору ядерного ризику, заявив у понеділок генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.