Вплuвовіших за них в Україні не було: наші спецслужби взялu на гарячому злоgіїв у законі “Yмкy” та “Лaшу Свaна”

0

В Україні затримали відомих злодіїв у законі. Наразі суд розв’язує питання про обрання “Умці”та “Лаші Свану” запобіжного заходу.

Як повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора, обоє підозрюються у поширенні злочинного впливу та організації “сходок”. Раніше “Умку” вже випустили з-за ґрат.

У чому звинувачують кримінальних авторитетів

За даними слідства, підозрювані з грудня 2020-го до березня 2021 року організували та були присутні на трьох злочинних зборах із представниками криміналітету в Україні. На “сходках” обговорювали:

  • координацію злочинної діяльності,
  • виділення грошей із “общака” на святкові потреби криміналітету та ув’язнених злодіїв у законі.

Зібрані правоохоронцями докази стали підставою для затримання зловмисників. Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів.

Хто такі “Умка” та “Лаша Сван”

Злодіїв у законі “Умка” та “Лаша Сван” створювали злочинні групи та контролювали їх через своїх представників. Вони керували криміналом на:

  • Дніпропетровщині,
  • Одещині,
  • Миколаївщині,
  • Запоріжжі та частині Заходу.

“Умка” коронований у 2014 році, а “Лаша Сван” – у 1995 році. Вони здобули свої “звання” від топ-представників російського кримінального світу.

  • “Лаша Сван” – Джавачвліані Лаша Валер’янович, 16.04.1974 року народження;
  • “Умка” – Олійник Сергій Олександрович, 05.04.1973 року народження, із Києва.

Обидва вони є у санкційному списку Ради національної безпеки і оборони. Крім цього, “Умка” є у базі “Миротворця”. Туди він потрапив за свідому участь в дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні й деструктивний вплив на органи місцевого самоврядування.

Злодіїв раніше вже випускали із СІЗО

20 травня 2021 року поліція провела гучне затримання злодіїв у законі Сергія Олійника і Лашу Джачвліані. Під час обшуків у них вилучили понад 3 мільйони доларів “общака”, коштовності і зброю з боєприпасами. Обох взяли на 60 діб під варту без права внесення застави.

Але влітку 2021 року Печерський районний суд Києва пом’якшив запобіжний захід злодію в законі Сергію Олійнику. Безальтернативне тримання під вартою замінили нічним домашнім арештом. Це рішення ухвалив скандальний суддя Сергій Вовк. Згодом під нічний домашній арешт відпустили і “Лашу Свана”.