Врятував сотні життів: на фронті загинув один із найкращих бойових медиків України Храпко. Фото Героя

0

Інтернет видання uazsu.fun з посиланням на obozrevatel, повідомляє.

У боях за Україну загинув один з кращих бойових медиків нашої держави Євген Храпко. Він стояв біля витоків тактичної медицини Україні і врятував сотні життів пораненим воїнам.

11 червня Храпко загинув під час виконання бойового завдання. Про це повідомили у Харківському національному університеті імені Каразіна.

“Під час виконання завдання 11 червня 2022 року загинув інженер симуляційного центру медичного факультету, інструктор, бойовий медик 92-ої окремої механізованої бригади Євген Храпко. Дуже боляче втрачати таких молодих, енергійних, талановитих людей, справжніх патріотів своєї країни, які віддали своє життя заради світлого майбутнього України, за її свободу та незалежність”, – зазначено у повідомленні.

Євген Храпко народився у Миколаєві. У рідному місті він закінчив Національний університет кораблебудування, отримавши диплом інженера програміста.

Коли ж почалася війна – він взявся за порятунок життів. У Харкові вивчився на парамедика – і рятував поранених бійців на фронті, паралельно розвиваючи тактичну медицину в Україні і заслужено отримавши репутацію одного з найкращих інструкторів з такмеду.

“Клята війна забирає кращих. Женя,парамедик,інструктор,на твоєму рахунку сотні врятованих життів і тисячі навчених курсантів… Більше ніколи не почути твій голос в телефоні. Дуже болить. Дякую за науку та співпрацю, друже. Спочивай з миром. Помстимось!” – написала колега Євгена Світлана Фурсова.“Боляче за всіх загиблих. Але немов з тебе знімають шкіру, коли ти отримуєш звістку про загибель людей, яких знала, торкалася посмішкою, словами, з якими працювала та вчилася… У 2019 Евген представив один з найкращіх бізнес-планів своєії ідеї адаптування досвіду такмеду, отриманого у 2014, у цивільне життя у проекті навчання підприємництву учасників АТО/ООС. У 2022 став на захист України. Слів бракує”, – написала Ольга Ладія Щербакова

“Женя – один серед найкращих такмедів, бойових медиків, високо принциповий, високо професійний, вимогливий до себе та всього, що стосується навчання, порятунку людей, стандартів. Як так… Вічна тобі пам‘ять! Честь!” – зазначила волонтер Анна Майборода.

Вона також опублікувала реквізити для допомоги родині Євгена: 4149499386974438 Куксова Тетяна.