Ви не уявляєте, яка у бунkері зараз nаніка! Щойно! Сенат США ухвалив історичне рішення. Тепер останнє слово за Байденом

0

Сенат США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдепартамент визнати Росію державою-спонсором тероризму через події в Чечні, Грузії, Сирії та Україні і вбивства Росією “незліченної безлічі невинних чоловіків, жінок та дітей”. Резолюцію було прийнято одноголосно.

Резолюція Сенату США підкріпить вже озвучену раніше Конгресом вимогу визнати Росію державою-терористом та посилити тиск на Держдеп, від якого залежить остаточне рішення.Про це пише New York Times.

У середу, 28 липня, Сенат одноголосно схвалив резолюцію, яка закликає держсекретаря Ентоні Блінкена оголосити Росію державою-спонсором тероризму за дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, які призвели до “загибелі незліченної кількості безневинних чоловіків, жінок і дітей”.

Аналогічну вимогу підтримує і Палата представників Конгресу США, речник якої, Ненсі Пелосі закликала Блінкена до такого кроку. Проте вирішальне слово залишається за Держдепартаментом.

Проте ухвалення резолюції Сенатом посилює тиск з боку Конгресу на адміністрацію Байдена з метою включення Росії до списку держав-спонсорів тероризму, куди вже входять Куба, Північна Корея, Іран та Сирія.

“Збройні сили Російської Федерації скоїли численні сумарні страти безневинних мирних жителів і спробували приховати свої злочини масовими похованнями по всій Україні”, – сказано в резолюції Сенату.

Це, пише видання, цілком співзвучно з тим, що президент України Володимир Зеленський стверджував упродовж усієї війни: російські війська здійснювали акти жорстокості щодо цивільних осіб, включно зі зґвалтуваннями, вбивствами та тортурами, які прирівнюються до тероризму.

В офісі Блінкена, водночас, зазначили, що активно вивчають відповідність критеріїв, визначених Конгресом як підстави для включення країни до переліку держав-спонсорів тероризму, з реальними фактами злочинів РФ в Україні. Процес, заявили у Блінкена, “йде повним ходом”.

Якщо Держдеп таки визнає Російську Федерацію спонсором тероризму, для держави-агресора це означатиме:

заборону на постачання зброї;

контроль за експортом товарів подвійного призначення;

заборону на економічну допомогу;

відмову у податкових пільгах компаніям, що працюють у Росії;

санкції проти країн, які допомагають РФ;

замороження власності Росії;

іміджевий тиск, адже бізнес не ризикуватиме репутацією, співпрацюючи з державою-терористом.

Джерело