Вже завтра! Ліз Трасс прuйняла рішення. Кремлю і особuсто nутіну nрuготуватuся

0

Британська премʼєрка Ліз Трасс у межах Генасамблеї оголосить про те, що Велика Британія продовжить потужну фінансову та військову підтримку України, пише The Guardian із посиланням на Financial Times.

За даними журналістів, у 2023 Лондон виділить на військову підтримку українців або таку ж суму, як цьогоріч – 2,3 млрд фунтів стерлінгів ($2,63 млрд), або навіть більше.

Для Трасс це перша закордонна поїздка в якості премʼєр-міністра. Її виступ на Генасамблеї очікується в середу, але ще перед цим Трасс зробила чіткий меседж для народу України: “Велика Британія й надалі буде з вами на кожному кроці”.

Журналісти вважають, що на цьому саміті домінуватиме боротьба між США і союзниками з одного боку і Росією та її прихильниками з іншого.

Асамблея проголосувала за те, аби дозволити виступити президенту Володимиру Зеленському із заздалегідь записаним відеозверненням: 101 член підтримав це, сім були проти і 19 утримались. Голосування було необхідним через вимогу про обовʼязкову присутність спікерів.

Індія, давня союзниця РФ, яка раніше часто утримувалась у голосуваннях щодо України, цього разу проголосувала за те, щоб президент Зеленський мав змогу записати звернення.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель говорив, що війна Україна стане найважливішою темою для Генасамблеї.

Джерело