Як тільки Зеленський зійшов з літака йому одразу повідомили грандіозну новuну для України

0

Білий дім виділить Україні додатковий пакет військової допомоги на $1 млрд. Президент Сполучених Штатів Джозеф Байден розпорядився надати Україні військову допомогу на суму $1 млрд.

Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті Білого дому 21 грудня. Відповідно до повноважень, наданих мені як президенту Сполучених Штатів Америки, (…) доручаю Я держсекретарю… надати допомогу Україні на суму до 1 млрд доларів “, йдеться у повідомленні.

Зазначено, що кошти буде використано для оборонних цілей та навчання українських військовослужбовців. Відомо, що паралельно по лінії Пентагону Україні буде додатково виділено ще близько $850 млн. Тобто загальна військова допомога США Україні становитиме майже $2 млн. Інформацію підтвердила кореспондентка відділу зовнішньої політики Пентагону Лара Селігман (Lara Seligman)

За її даними, до цього пакету військової допомоги увійдуть: батарея систем – ППО Patriot та ракети до них; – ракети для систем HIMARS; 500 високоточних снарядів до артилерії каїбру 155 мм; – 10 Мінометів калібру 120 мм + 10 тисяч снарядів до них; 82 MM; 10 мінометів калібру

  • 10 мінометів калібру 60 мм; бронемашин Cougar MRAP; – 37
  • 120 машин HMMWVs; 6 броньованих – вантажівок; Ракети HARM;

Високоточні авіабомби;

понад 2,7 тисяч гранатометів та стрілецької зброї; протипіхотні міни – Claymore; прилади нічного бачення, – оптика, системи захищеного зв’язку та бронежилети

Крім того, у рамках програми USAI українці отримають від США: – 45 тисяч снарядів до артилерії 152 мм; – 20 тисяч снарядів до артилерії 122 мм;

50 тисяч снарядів для РСЗВ “Град” калібру 122 мм; 100 тисяч танкових – снарядів калібру 125 мм; До цієї програми також включено купівлю супутникових розвідданих для ЗСУ, а також навчання українських військових.

Зазначимо, що сьогодні, 21 грудня, із робочим візитом до Вашингтона прибуває президент України Володимир Зеленський. Це його перша закордонна поїздка від початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну.